17 VLISSINGEN IN MONUMENT EN DOCUMENT Zendinggemeente (Wolstraat 23) is een muziekensemble aanwezig (dwarsfluit/viool) en zal het orgel diverse malen bespeeld wor den. Een rondwandeling langs monumenten in de Vlissingse binnenstad wordt ook dit jaar weer verzorgd door Ronald den Broeder. Hij begint om 10.15 bij het Stedelijk Museum. Einde ca. 1 2.00 uur. De Stichting Vesting Vlissingen brengt op Open Monumentendag een fietsroute uit (ca. 25 km.) die voert langs vele objecten uit het rijke vesting verleden van de stad. Begin- en eindpunt is de Karolingische Burg te Oost-Souburg. Via de for ten Rammekens en De Ruyter voert de tocht langs de havens met diverse verdedigingswer ken uit de Tweede Wereldoorlog. De route voert vervolgens langs de Oranjedijk met de middeleeuwse en Napoleontische vestingwer ken en de Boulevards tot aan Dishoeck. Via de Jacoba van Beierenweg met de Duitse verdedi gingswerken uit de Tweede Wereldoorlog gaat de route weer naar Oost-Souburg. Deze route wordt in brochurevorm uitgegeven en is op ver schillende plaatsen verkrijgbaar. Het VW-kantoor in het monumentale pand Nieuwendijk 15 zal weer als centraal informa tiepunt fungeren. Als afsluiting van Open Monumentendag 1994 laat Schietvereniging "De Fles" de antieke kanonnen bulderen. Deze aktiviteit vindt plaats op het Rondeel en begint om 17.00 uur. De plaatselijke Monumentenfolder zal medio augustus in Vlissingen worden verspreid. Najaar 1990 is de "Stichting Zeeuwse Senioren Academie" opge richt. Daardoor is een 'witte plek' in het landelijk verzorgingsgebied van het Hoger Onderwijs voor Ouderen (HOVO) verdwenen. Het doel van de stichting is het ontwikkelen, organise ren en geven van onderwijs op acade misch niveau in diverse wetenschaps gebieden voor mensen van 50 jaar en ouder. De Hogeschool Zeeland verzorgt in opdracht van de Stichting Zeeuwse Senioren Academie in oktober 1994 een lezing 'Vlissingen in Docu ment en Monument'. Voor het volgen van deze lezing is geen speciale vooropleiding vereist. De enige formele toelatingseis is de leertijd van 50 jaar of ouder. Er wordt verondersteld dat men langs de weg van zelfstudie en/of werk- en levenservaring het vereiste ontwikkelinmgsniveau heeft bereikt. VLISSINGEN IN DOCUMENT EN MONUMENT Deze serie lezingen laat u kennis maken met de geschiedenis van Vlissingen aan de hand van archief, topografie en gebouwde omgeving: Op donderdag 6 oktober 1994 zal de nadruk liggen op de taakstelling van het Gemeentearchief Vlissingen en de mogelijkhe den ervan voor bronnenonderzoek. Aan de hand van een inleiding, een video-presentatie over de restauratie van het pand Hellebardierstraat 2 (Gasthuis) en een rondlei ding in o.a. het archiefdepot zal u een indruk krijgen van het funktioneren van een archief instelling. Inleider: A. Meerman, gemeente-archi varis van Vlissingen. Op donderdag 1 3 oktober 1994 wordt een inleiding gehouden over de geografische ont wikkeling van Vlissingen aan de hand van een dia-serie. Inleider: R.J.W. den Broeder, gemeen teraadslid en bouwkundige. Op donderdag 20 oktober 1994 zal aan de hand van een dia-serie een overzicht worden gegeven van de Vlissingse architectuur en monu menten van middeleeuwen tot funktionalisme. Inleider: R.J.W. den Broeder. Bij de cursus wordt o.a. het volgende materiaal verstrekt: - Documentatiemap Gemeentearchief Vlissingen - Publicatie 'Wonen in Vlissingen DEN SPIEGEL

Den Spiegel | 1994 | | pagina 17