25 zeven bommen ongeveer 300 meter van hem af in zee, en achter Britannia vielen er ook. 16.27 Zware dreunen gevoeld in de H.C.P. (Hoofd Commando Post). 16.30 O.v.D. Korteweg meldt dat hij van huis af op onderzoek uitgaat. Ordonnans Kambier uitgezonden voor onderzoek. 16.33 O.v.D. Korteweg meldt: boerderij getroffen in Vrijdomweg. 16.33 De bemanning van FR 143 A ziet rook uit de linkermotor komen van de FR 147 C. De Mitchell van H. Nienhuis verliest snelheid en hoogte en verlaat vervolgens de formatie. Een granaat van de Flak was dwars door de motor geslagen, waarna deze stopte. 16.34 Ploegcommandant Post Opruimploeg meldt: rookkolom in noordelijke richting. Ordonnans Weug op onderzoek uit. 16.38 Noodhospitaal Mij. "De Schelde" bominslag bij vliegtuigfabriek Van Dishoeckstraat. In de woning bevinden zich ver moedelijk 5 personen. 16.39 Steenhardt, vrijwilliger G.D. (Gezondheids Dienst), meldt: bommen op Winkelmanstraat, brandweerkazerne Van Dishoeckstraat. Ordonnans Kambier meldt: vol treffers op montagehal vliegtuigbouw Mij. "De Schelde". Opruimploeg I en II naar Van Dishoeckstraat uitgezonden. G.D.-ploeg I naar Van Dishoeckstraat uitgezonden Politie meldt bominslag brandweercentrale en Verkuijl Quakkelaarstraat. 16.40 Radio-telegrafist Prinsen van de FR 147 C zendt een S.O.S. uit via de noodgolf. 16.40 Dr. Wolters gewaarschuwd, is er al heen. Dr. De Greef gewaarschuwd, is er al heen. Dr. Boone gewaarschuwd, is er al heen. G.D.-ploeg II uitgezonden naar Verkuijl Quakkelaarstraat. Ploeg I, II en IV van gemeente werken naar brandweercentrale. Ploeg III gemeentewerken naar Verkuijl Quakkelaar straat. 16.43 Ordonnans Kambier wederom uit voor onderzoek. 1 6.47 Ordedienstman Leynse meldt inslag in Callenfelsstraat, Winkelmanstraat, Van Nispen- Bominslag op de brand weerkazerne aan de Van Dishoeckstraat. Foto collec tie Gemeentearchief Vlissingen DEN SPIEGEL

Den Spiegel | 1994 | | pagina 25