28 20 AUGUSTUS 1943 18.10 Boven de rubber dinghy met de bemanning van de inmiddels gexonken Mitchell verschijnen een tweetal Mustangs die erboven blijven rondcirkelen. 18.30 Noodhospitaal Mij. "De Schelde" vraagt of zij nog disponibel moeten blijven. Medegedeeld dat zij niet meer nodig zijn. 1 8.30 Dhr. Bos meldt: in St. Josephziekenhuis zijn 9 doden w.o. één Duitse vrouw mej. Dorothea Meta Borstelmann, gehuwd met dhr. Schwarz, Verkuijl Quakkelaarsfraat 1 48. Hij ver zoekt iemand van de brandweercentrale naar St. Josephziekenhuis te zenden om lijk van Roelse te identificeren. 18.44 Schout, opruimploeg, meldt dat borden zijn geplaatst op de hoek Cruislaan-leplaan. 1 8.46 Schade Enquete Commissie Middelburg vraagt inlichtingen. Deze verstrekt. 1 8.54 Ortskommandanf nader ingelicht. 1 8.56 Dr Detmar vraagt inlichtingen omtrent doden en gewonden. Deze verstrekt. 19.00 De twee Mustangs worden afgelost door twee Spitfires. 19.10 Leider Distributiedienst Vlissingen vraagt inlichtingen. Deze verstrekt door dhr. Korteweg. 19.- Rijksinspectie L.B.D. Den Haag (4 x 4) alle bijzonderheden gemeld voor zover bekend. 19.17 Inspecteur Sandyck vraagt inlichtingen. Deze verstrekt en verzoekt 4 man O.D. naar het politiebureau te zenden. 19.20 Aan de horizon verschijnt een laagvliegend Walrus- amfibievlieg tuig, dat in de buurt van de dinghy een landing maakt. 19.24 Inspecteur Sandyck verzocht, indien nodig de woningen in de omgeving van blind ganger Cruislaan-leplaan te laten ontruimen. 19.28 Brandweerpost Singelweg rukt uit naar de brandweerkazerne. 19.30 De bemanning van de veron gelukte Mitchell klimt ongedeerd in het watervliegtuig dat vervolgens koers zet naar Coltishall, een vlieg veld 15 km. ten noorden van Norwich. 19.40 Brandwacht Van Splunder meldt gaslek- kage hoek Lindelaan-Singel. 19.46 Gasfabriek ingelicht, was reeds bekend, doch konden niets uitrichten daar er veel puin opgehoopt is. 19.48 Mij. "De Schelde" inlichtingen gevraagd betreffende een bominslag in de machineloods. Antwoord: niets gebeurd in de machineloods. 20.1 1 Ordedienstman De Graaff deponeert een tas met inhoud behorende aan mevr. Sigtermans, Verkuijl Quakkelaarsfraat 150. Politie ingelicht. 20.30 Ploegcommandant G.D. Vleesdrager naar Verkuijl Quakkelaarsfraat 1 50 daar er nog vermoedelijk een kind van Sigtermans onder het puin ligt. Vleesdrager deelde voorts mede dat de G.D.-ploeg van "De Schelde" aldaar reeds werkzaam is geweest, doch vertrokken is. 20.45 Op de RAF-basis Coltishall landt de Walrus met de geredde bemanning van de Mitchell FR 147 C. 20.55 Den Haag gemeld dat de woning Cruislaan/hoek lepfaan, bewoond door fam. Herman, ontruimd is met het oog op de blind ganger. 21.15 O.v.D. Korteweg meldt: bom voor bun ker villa dhr. De Regt. Veel glasschade huizen Vrijdomweg. Bom op weg Singel naast vlieg tuigbouwloods Fijnwerk en één op hoek naast blikfabriek. Gebouw blikfabriek beschadigd. J. Minderhoud lost M.J. v.d. Hoek af als O.v.D. 21.30 Aan Ortskommandant toestemming gevraagd om met licht in de open lucht te mogen werken in verband met het zoeken naar de vermiste brandweerman Kuijper. Deze toe stemming verkregen. 21.35 Daar er op de H.C.P. geen geschikte lampen zijn om in de open lucht te werken aan de Mij. "De Schelde" gevraagd ons lampen in bruikleen af te staan. "De Schelde" antwoordt over toestel 26 dat de chef, dhr. Pot, hiervoor geen toestemming gaf. 21.55 Plv. comm. Vleeschdrager meldt dat het meisje Sigtermans dood gevonden is in haar woning Verkuijl Quakkelaarsfraat en naar St. DEN SPIEGEL

Den Spiegel | 1994 | | pagina 28