3 bominslag op de Badhuisstraat bij de Paul Krugerstraat en brand op Bellamypark door gra naatinslag. Ik roep mijn man en die zegt dan ga ik eens kijken. Ik zei: dat kan niet want je mag niet op straat maar ik ga de kinderen wek ken en aankleden want dan kunnen we weg als er hier iets gebeurt. We zitten om 3 uur alle vier rond de tafel met onze beste spullen aan en een koffertje te wachten op dingen die komen gaan. Er gebeurde nog niets. Na een half uur zegt mijn man: Ik ga terug in mijn bed en zo valt het eerste schot. Het was of de hel losbarstte. Ik ben nog nooit zo gauw beneden geweest met de kinderen en de kast in onder de trap met als licht een knijpkat bij ons. We hebben 3-4 maal geprobeerd bij slager De Badts te komen Daar was een goede kelder maar het zou zelf moord zijn. Overal vlogen stukken gloeiend ijzer dus weer maar terug in de kast. Daar heb ben we 2 1/2 uur gezeten en je hoorde hele huizen instorten, o.a.'t hoekje Salomé - De Klok en 't hoekje van Althy de ijzerhandel, en mijn man maar roepen. Wij komen er door. Dit is de landing. Om half zeven begon de beschieting wat te luwen en waagden we ons met pannen op ons hoofd langs de muur naar De Badts. Door de Vrijgang -het achteruit- kwamen we bij De Badts. Daar zaten 80 mensen in de kelder. Hoe die daar gekomen waren is me nog steeds een raadsel. Ook mijn man zijn broer, vrouw en dochter waren daar naar toegegaan want dat was naast de bakkerij. Na een kwartier zei mijn zwager: "Stil, ik hoor juichen". We keken hem ongelovig aan maar waren toch nieuwsgierig en slopen naar de voordeur aan de Walstraatkant. De deur open en naar buiten. Opeens hoor ik: "Go in, very dangerous" Ik juichte net zo hard toen en riep: "Daar zijn onze bevrijders". Hij kwam even aan de deur en zei dat ze geland waren in de haven bij de molen en op Westkapelle, de vrijmaking van de weg naar Antwerpen. Terwijl we nog steeds stonden te parlevinken ('t was zo vreemd ineens Engels te horen) horen we: "Gvd, Badts, V.d. Linde zijn jullie hier nog?" Wij turen, "'t Was een Engels officier dachten we," zei hij. Ken je inspecteur Nahuys niet meer. Dat was een inspecteur van Politie maar was al 4 maanden zoek. Toen begrepen we waarom Hij kwam met een troepje van 20 man, denk ik, en ging door zijstraatjes richting Betje Wolffplein. De tweede Hollander was Rekkers, een echte Vlissinger ook met een troepje. De Karakteristiek beeld van Vlissingen rondom de bevrijding: de 214 in aan bouw boven de stad en verwoestingen door bomin slagen. Foto collectie Gemeentearchief DEN SPIEGEL

Den Spiegel | 1994 | | pagina 3