8 DE BEVRIJDINGSDAGEN dant van de Thames Court, met één van zijn offi cieren voor het eerst afrekenen. Ik vraag na de transactie of hij 's avonds zin had om 'a cup of tea or coffee' te komen drinken. Hij bedankte heel beleefd en zei dat hij nooit van boord kwam en het voortaan aan zijn officier overliet. Na een paar uur kwam die officier terug en vroeg of die vraag van 's avonds te komen ook voor hem gold. Ik zei: natuurlijk maar ik wilde het U niet vragen omdat uw commandant het afsloeg. Hij zei dat hij de waarheid had gespro ken en nooit van boord ging. Die officier, Ted Fishender, is vanaf die avond iedere avond geweest uitgezonderd als hij wacht had. Zijn vrouw is mijn beste vriendin geworden en geble ven tot hun dood toe. Wij zijn er verschillende malen te logeren geweest en zij bij ons en met hun zoon Billy hou ik nog steeds contact. Helaas stierf hij in 1970 en zij in 1971 (60 en 57 jaar oud], We hebben er echte vrienden aan verlo ren. Maar terug naar de toestand van toen. De Prinses Irene Brigade arriveerde in Vlissingen en één ervan, Kees Wifteveen, had direct een meis je van de fam. Uiterlindén (Nel). Hij kwam ook wel eens bij ons binnen lopen. '1 Was een Rotterdammer die in Canada woonde. Op een avond liet ik hem uit en zo als hij buiten was viel er een schot. Ik deed gauw open en hij kwam in. Ik zei: "Ben je gewond?". Hij zei, 'k geloof het niet maar een Kogelgat zat in de kop van zijn mouw. Na een Kwartier vertrok hij en is goed op zijn onderdeel thuisgekomen. De Prinses Irene Brigade gaf een feestje in het Vereenigingsgebouw in de Palingstraat voor de kinderen van Vlissingen. Daar ben ik niet geweest maar een paar dagen later kwam Ted met de zelfde opdracht. Er moesten weer gebak jes en cakes en broodjes gebakken worden. Daar ben ik wel bij geweest. De militairen moes ten bedienen. Nou al die kinderen zijn vast ziek geworden: zoveel zoetigheid en van alles en nog waf chocolade en drops etc. mee naar huis. Die militairen dachten dat de kinderen hier uitge hongerd waren. Dat was niet zo. Dat was wel boven de rivieren maar niet hier. DEN SPIEGEL

Den Spiegel | 1994 | | pagina 8