contributie per lid per jaar is f 25,06. Mv. v.d. Sluis merkt op dat f 500,- inkomsten voor advertenties Den Spiegel wat weinig is. Het bestuur wijst erop dat extra inkomsten van advertenties niet opwegen tegen de extra kos ten van méér bladzijden. Besloten wordt dan ook, de advertentieruimte (binnenzijde omslag) zo te houden. Begroting 1996 zal na het zomerreces gemaakt worden, omdat dan exactere cijfers gegeven kunnen worden. Vervolgens wordt het jaarverslag van de penningmeester goedge keurd. c. Hr. Rijpert licht toe, dat er in 1994 vier Spiegels zijn uitgekomen met als onderwerpen: Sail, Bevrijding, Schipperen op de Schelde en Het Zeeuws Genootschap. Hr. van de Anker vraagt of er in Den Spiegel aandacht aan het V.O.C.-jaar geschonken zal worden. Hr. Rijpert antwoordt dat dit zal wor den overwogen, eventueel gekombineerd met W.I.C. In 1997 bestaat Vlissingen 750 jaar. Het Archief is al druk bezig met voorbereidingen. Den Spiegel zal er zeker ook aandacht aan schenken. Hr. Speckens merkt op dat in 1997 Fort Rammekens 450 jaar bestaat. Naar aan leiding daarvan heeft het bestuur een aan vraag ingediend bij de P.T.T., afdeling Filatelie, voor een uitgave van een speciale Fort Rammekens-postzegel. Hr. van Kralingen merkt op dat er een speciale frankeerstempel aangevraagd kan worden. 5. a. Verslag kaskommissie: Mw. van Melle en de heer van Kralingen heb ben de boekhouding in orde bevonden en stel len voor, de penningmeester décharge te verle nen. Aldus wordt besloten. Wél heeft de kas- commissie nog enkele kanttekeningen: Er dienen bij exkursies scherpere begrotingen te worden gemaakt, zodat er geen te groot nadelig saldo meer ontstaat. Als tweede punt wordt opgemerkt dat het Tromp-fonds nog steeds als zodanig te boek staat, terwijl het restant-bedrag in eerdere jaren is overgezet op de spaarrekeing. De kas kommissie verzoekt het Tromp-fonds op te hef fen. Aldus wordt in de vergadering besloten, b: Benoeming nieuwe kascommissie: Mv. van Melle is aftredend. Mw. M. van der Sluis-Janssens is bereid, samen met de heer van Kralingen de nieuwe kascommissie te vor men. 6. Aktiviteiten 95/96: De voorzitter licht toe, dat het uitgangspunt is, dat de Vrienden aktiviteiten ontwikkelen die ondersteuning geven aan een aantal tentoon stellingen van zowel het museum als het archief. Daarnaast zijn er zaken die louter opgezet worden voor de vereniging: de jaarver gadering, de jaarlijkse exkursie, aktiviteiten rond aankopen van de Vrienden voor het Museum of het Archief. Verder hebben we te maken met de museumdag en de monumenten dag. De geplande aktiviteiten voor het komend sei zoen zijn: - de organisatie van de Open Monumentendag op 9 Septemner 95; - in oktober/november een lezing, bijv. over het Lampsinshuis; - een lezingendag in februari/maart 96 bij de tentoonstelling in het Archief over de Stadssanering; - lezingen bij een tentoonstelling over het Waterschap Walcheren: Zee en Land (maart/april); - de jaarlijkse exckursie in april/mei 96; - het bestuur heeft het schilderij "Bombar dement op Vlissingen" aangekocht. Over de feestelijke overhandiging zult u t.z.t. bericht ontvangen; - in het najaar van 1996 zal er uitgebreid aan dacht besteed worden aan het Napoleon-jaar. 7. Rondvraag: Mv. van der Sluis heeft van mv. Van Loo- Ditmar komplimenten ontvangen voor Den Spiegel. Haar brief is in deze Spiegel opgeno men. Hr. van Kralingen: Waarom begint de vergade ring zo vroeg als er toch geen aanvullend pro gramma achteraan komt? Voorzitter antwoordt dat afgelopen zaterdag de lezingendag plaats vond. Het bestuur vond het wat veel worden om vanavond ook een extra programma te organiseren. Bij een volgende ledenvergade ring zal er zeker rekening mee gehouden wor den, dat de aanvangstijd niet te vroeg is. Hr. van de Anker heeft enkele jaren geleden artikelen geschreven aan Den Spiegel over 750 jaar Vlissingen. Mv. van der Sluis zegt toe deze in haar archief op te zoeken. 8. Sluiting: Voorzitter dankt de aanwezigen voor hun komst en sluit de vergadering om 19.50 uur. 28 'Den Spiegel, juli 1995

Den Spiegel | 1995 | | pagina 28