Oorlogsschade aan de het kerkgebouw aan de Singel Nederland. Maar in Vlissingen bleef het St. Joseph-ziekenhuis alles doen voor de vele gewonden en dodelijk getroffenen. Door de inundatie van Walcheren kwam er zoveel water in het noodziekenhuis te staan, dat men daar weer vertrok. Terug naar het "gro te" ziekenhuis. Het Rode Kruis nam het zie kenhuis over tijdens de strijd die in novem ber 1944 de bevrijding zou brengen. En ondanks de evacuatie van velen uit Vlis singen, ontving men toch alle gewonden en ontredderde vluchtelingen. De zusters trok ken zelfs met de meest ernstige patiënten mee naar Breskens. Geallieerde landingsbo- ten brachten hen daar naar toe. Na de bevrijding moest het hele ziekenhuis worden aangepakt. Het was letterlijk overal lekgeschoten. Maar eind 1946 kon het St. Joseph-ziekenhuis weer functioneren naar behoren en konden ook de zusters weer nor maal leven, werken en hun gebeden verzor gen. Door het uitbreken van de oorlog en door het vertrek van vele Vlissingers wordt men gedwongen ook de kleuterschool te sluiten. In het bombardement van 1942 op Vlissin gen loopt de school in de Glacisstraat veel schade op en worden enkele leerlingen gewond. Door vordering van schoolgebouwen door de bezetter geeft men nu in verschillen de huizen verspreid over de stad les. Het leerlingenaantal mag niet groter zijn dan 10 leerlingen. In 1944 sluit men alle scholen. Na de oorlog zijn de jongens- en meisjesscho len door toeloop van leerlingen weer zesklas- sigge scholen geworden. Na de invasie van de Duitsers in 1940, moet de R.K. militaire vereniging St. Mauritius op last van de bezetter ontbonden worden. Het kerkbestuur, tevens het bestuur van de R.K militaire vereniging, besluit het huis van de vereniging, de inventaris en de baten aan de parochie over te doen. Het huis wordt dan het parochiehuis aan de Hellebardier- straat. Zoals hierboven reeds vermeld kreeg dit parochiehuis vele functies. Als iedereen bekomen is van de bevrijdings feesten, herneemt het dagelijks leven zich 24 Den Spiegel, oktober 1995

Den Spiegel | 1995 | | pagina 24