gesprekken voeren met ieder die zich wilde verdiepen in het geloof van de Kerk. En het opnemen en begeleiden van oecumenische gesprekken. Pastoor Drs. W.C.M. van de Riet, die pastoor was van de parochie van 1967 tot en met 1992, stimuleerde de samenwerking in inter kerkelijk verband en hei-vormde het oude kerkbestuur. Dit was niet langer het kerkbe stuur maar werd het parochiebestuur en de parochievergadering. Hij gaf de richting aan welke zij dienden te gaan. Bijna 25 jaar zou hij de parochie leiden en begeleiden in een ook voor de Kerk zeer explosieve en moeilijke aan passing. Bij alle parochianen zal hij bekend zijn als de pastoor op de fiets, in weer en wind. De parochie Souburg wordt sinds 1990 geleid door Mej. A. van der Poel. De pastorale werk(st)er is inmiddels normaal geworden in onze kerk. Zo beschikken de 4 parochies van Walcheren samen over 4 pastores: 2 priesters en 2 pastoraal werk(st)ers. Dit geheel dat we nu het gezamenlijke pasto raat noemen krijgt leiding in de parochiever gadering en in het parochiebestuur. De pastor begeleidt en gaat voor, temidden van medege lovigen. Wie weet wat de geschiedenis over de parochie in 1995 zal vertellen. C.W.J. Moison Bronvermelding 1Gemeente Archief Vlissingen en Parochie Archief Vlissingen Archiefonderzoek M.H.F. van der Sluis-Janssens 2. H.P. Winkelman - Geschiedkundige Plaatsbeschrijving van Vlissingen Vlissingen 1873, herdr. 1972 3. A. J. Schutijser - De geschiedenis van de Rooms Katholieke Parochie van Vlissingen Zaltbommel 1980 4. A.J. Schutijser - Historie over de Rooms Katholieke Parochie Vlissingen Heemkundige Kring Walcheren 1975 overdruk uit "De Wete" 5. F. Schets (samenst.) - Historische flitsen: R.K. parochie O.L.Vrouw koninging van de H. Rozenkrans en H. Jacobus de Meerdere Vlissingen, bijkerk St. Martinus te Oost- en West Souburg Vlissingen 1955 6. J.A.M. Schoonderwoerd - Het St. Josephziekenhuis te Vlissingen: Schakel tussen het verleden en het heden Vlissingen 1992 7. J.Z.S. Pel - Twee eeuwen Vlissingse ziekenhui zen: van Arm-, Gast- en Weeshuis (1823) tot Ziekenhuis Walcheren (1992) Vlissingen 1992 8. G.A. de Kok (red.) - De koninklijke weg: honderd jaar geschiedenis Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen 1875-1975 Middelburg 1975 9. Zuster M. Hermengild Odijk - Geschiedenis van de Zusters Franciscanessen in de Nederlandse Provincie 10 H.P.J. Busé - Van toen en toen en nu R.K.- kerk aan de Singel anno 1995. Na het herstel van de oorlogssschade is het Maria-beeld overgebracht naar de zij-ingang aan de Brouwenaarstraat 28 Den Spiegel, oktober 1995

Den Spiegel | 1995 | | pagina 28