het voorstel om meer nadruk te leggen op de maritieme aspecten van de Vlissingse en Zeeuwse cultuur en veel raadsleden zouden het toejuichen als het Lampsinshuis voor dit doel verworven zou kunnen worden. Tevens werd de mogelijkheid geopperd om dan in het huidige museumpand een museum voor hedendaagse kunst te vestigen onder verant woordelijkheid van de Vlissingse Culturele Raad aangevuld met de mogelijkheid om er galerieën te vestigen. Daarmee zijn de vele investeringen in dit pand niet verloren voor de gemeenschap en blijft het toegankelijk voor het publiek. Een deel van de raad vond dit een aantrekkelijk idee, maar er werd heel duidelijk gewezen op de financiële conse quenties. Mocht het zo zijn dat bijvoorbeeld een verplaatsing naar het Lampsinshuis niet door zou gaan, dan blijft de mogelijkheid bestaan om in het pand aan het Bellamypark hedendaagse kunst te tonen. Tijdens de laatste commissievergadering, vlak voor de vakanties was nog niet duidelijk wat de kosten voor de aankoop zouden wor den van het Lampsinshuis en wat de eventu ele voorwaarden zouden zijn. De gemeente raad zou wel een besluit kunnen nemen over een strategische keuze, maar als dit niet gekoppeld is aan concrete informatie over de haalbaarheid dan is dat weinig efficiënt. Het college van B. W. kon aan de gemeente raad voor de vakantie geen concreet voorstel doen. Op het moment van de commissiever gadering in juni was er net een aanbod van de dienst der Domeinen ontvangen, die nog bestudeerd moest worden. Naar aanleiding van de positieve uitspraken in de commissie vergadering besloot het college wel om een tegenbod te doen en serieus te onderhande len. Op het moment dat dit artikel werd geschreven (eind augustus) was de gemeente Vlissingen nog steeds in onderhandeling met de dienst der Domeinen en Rijksgebouwen dienst over dit aanbod. Daarnaast wordt nu ook gekeken of het niet zinvol is om het "Zeeuws maritiem Museum" te koppelen aan een aantal andere maritie me activiteiten in de directe omgeving van het Lampsinshuis. Hier en daar valt al de term "maritiem kwartier". Er wordt bijvoor beeld ook onderzocht of het haalbaar is om een vaarverbinding te onderhouden tussen Vlissingen en Fort Rammekens, zodat er een dag"attractie" ontstaat en door middel van combikaartjes zouden daardoor veel meer mensen het museum kunnen gaan bezoeken. Dergelijke ideeën kunnen het produkt "maritiem Vlissingen" waar het Lampsins huis een zeer belangrijk onderdeel van moet zijn, versterken. Er wordt nu een voorstel uitgewerkt om een structuur te geven aan dit idee, maar het zal niet eerder als eind september zijn, dat dit meer vorm krijgt. Hopelijk kan ik in de volgende Spiegel meer vertellen. Wilbert Weber Den Spiegel, oktober 1995 35

Den Spiegel | 1995 | | pagina 35