Na vele jaren aandringen van mijn kant gin gen we als laatste apotheek in Zeeland in 1987 over op de computer. Toen namen wij meteen de modernste opstelling, want we hadden voor Zeeland de eerste koppeling met de computer van een huisarts, namelijk die van dokter Van de Griek. De computer is nu de ruggegraat van de apotheek, zoals in elk bedrijf. Sinds 1-1-92 ben ik niet meer in loondienst bij de heer Van de Sande, maar zijn wij een maatschap aangegaan. Ik ben belast met de leiding en draag alle verantwoordelijkheid; hij heeft het recht om zijn werkzaamheden tot nul terug te brengen. Tegenwoordig heb ben we 22 personeelsleden. Mevrouw Fourdraine-Soltys staat me bij als apothe ker. Haar man, zoon van rustend apotheker Fourdraine in Oostburg, is hoofdassistent. Daarnaast zijn er twaalf apothekersassis tentes, twee dames op het kantoor, drie dames in de huishoudelijke dienst, de bezor ger, de heer Van Eekelen en last but not least in "het winkeltje er naast" de heer Van Liere als drogist en bandagist, bijgestaan door mevrouw Van Emmerik. Niet iedereen werkt fulltime. Teruggerekend op 38 uur, werken er 17 mensen, exclusief de heer Van de Sande, zijn vrouw en ik zelf. We zien de heer Van de Sande gelukkig nog dagelijks in de apotheek. Hij heeft zijn werk zaamheden teruggebracht tot het sorteren van de post en heeft hiervoor ter hoogte van de vergiftkast met de doodskoppen zijn eigen plekje, waar hij zichtbaar geniet van de atmosfeer, de geur, het beeld en de geluiden van zijn levenswerk. 15e eeuwse houten apothekerspotten. Op 30 juli 1937 werd in de Deurloo dwars voor Westkapelle een zware houten kist opgevist, daterende uit het eerste kwart van de 15e eeuw. Naast munten, een muntgewichtdoosje, wastafeltjes bevatte de kist een zestal houten potten met schroefsluiting. De inhoud hiervan bestond o.a. uit kiespijnwortel (Rhizoma Galangae). Deze lindehouten apothekerspotten, die oorspronkelijk beschilderd waren, zijn de oudst bekende ter wereld Hoog: 80-105 mm, diameter 58-74 mm. collectie Stedelijk Museum Vlissingen 12 Den Spiegel, januari 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 16