Van het bestuur Stichting Museumjaarkaart U heeft in deze Spiegel een uitnodiging aangetroffen voor onze jaarlijkse excursie. Zoals u heeft kunnen lezen, gaan we deze keer naar onze Zuiderburen en wel naar Brussel, hoofdstad van Europa. Het leek ons goed u enige extra informatie over de te bezoeken objecten te geven. Kasteel Gaasbeek. 's Morgens brengen we een bezoek aan kasteel Gaasbeek. Dit kasteel vinden we in de driehoek Brussel, Halle, Ninove. Het kasteel van Gaasbeek was in het Ancien Regime het centrum van de heerlijkheid Gaasbeek. Enkele grote families uit de geschiedenis, zoals de Hornes en de Egmonds verbleven er. De Italiaanse familie Arconati Visconti restau reerde het gebouw in de negentiende eeuw. De laatste markiezin schonk het kasteel aan de Belgische Staat in 1921. De kunstcollecties bestaan o.a. uit meubelen, aardewerk, por selein, emailwerk, beeldhouwwerk uit hout, ivoor, albast, zilver, schilderijen, Brusselse en Doornikse tapijten. Het Museum voor Moderne Kunst. 's Middags bezoeken we het Museum voor Moderne Kunst in Brussel.Dit museum vinden we bij het Koningsplein en het Koninklijk Paleis.Uit de tentoongestelde werken blijkt duidelijk dat de Belgische schilderkunst vanaf het begin van de negentiende eeuw, tot de rijkste ter wereld behoort.Het museum beschikt over 1200 meter expositiewanden voor werken van Belgische meesters zoals Permeke, Ensor, Delvaux. Ook vindt men er werk van Matisse, Gauguin en Dali. Aan het eind van een jaar is het een goede gewoonte de gebeurtenissen van zo'n jaar nog eens in de herinnering op te roepen. Als ik dit doe voor onze vereniging dan kan ik eigen lijk alleen maar positieve zaken opnoemen: ons ledenbestand (rond de 500 leden) is goed te noemen, bij de georganiseerde activiteiten had het bestuur veel respons, de samenwer king met de gemeente en de politiek verliep goed. Als bestuur kunnen we blij zijn dat de samenwerking met de conservator van het museum, de heer Weber en de gemeentearchi varis, de heer Meerman zonder meer goed te noemen is. Beiden stellen veel (vrije) tijd beschikbaar voor onze vereniging. De verwachtingen voor het nieuwe jaar zijn hoog. Dan zal er waarschijnlijk een beslis sing genomen moeten worden ten aanzien van het Lampsinshuis. We hopen dat het gemeentebestuur dan de beslissing neemt om in het Lampsinshuis een Maritiem Museum te realiseren. Voor ons, als Vriendenvereniging, is er dan ook veel werk aan de winkel! Rest mij nog u allen, mede namens het bestuur, een heel voorspoedig 1996 toe te wensen. Sjouke Postma, voorzitter Graag maken wij u erop attent dat u ook dit jaar vriendenvouchers kunt bestellen als vriendenvereni ging van een museum dat de Museumjaarkaart accepteert. De nieuwe vouchers voor 1996 zijn al beschikbaar. De vriendenvoucher geeft vrienden/donateurs van musea recht op aanschaf van Vriendenmuseumjaarkaart met een korfing van 12,50 op de reguliere Museumjaarkaart voor vol wassenen, die 45,- kost. Vouchers zijn een kalenderjaar geldig, in dit geval t/m 31-12-1996. Inlichtingen: Stedelijk Museum Vlissingen. Den Spiegel, januari 1996 31

Den Spiegel | 1996 | | pagina 35