Bellamypark J. Schroevers Vlissingen heeft een zeer veelzijdige ontwikkeling doorgemaakt, die zijn sporen in de historische stad heeft nagelaten. Een deel van de historische stad werd door oorlogsgeweld vernield. In de jaren na de oorlog werd op grote schaal gesaneerd. Begin van de jaren 1970 waren de inzichten in zoverre gewijzigd dat niet verder werd gesaneerd. De algemene wens overheerste om de nog resterende historische stadsdelen niet alleen te bewaren maar waar mogelijk te rehabiliteren zodat zij een functie konden behouden dan wel krijgen in het maatschappelijk leven. Bellamypark net na de herinrichting In het bijzonder de gebieden rondom het Bellamypark, tussen dit park en de Walstraat, alsmede de omgeving vna de havens en het waterfront zijn van een grote historische en stedebouwkundige betekenis. Daarin lag dan ook de rechtvaardiging tot aanwijzing van dat gedeelte van de binnen stad tot beschermd stadsgezicht. Historische karakteristiek De kern van het beschermde stadsgezicht wordt onder andere gevormd door het Bellamypark. De eeuwenoude betekenis van Vlissingen als havenstad van grote strategi sche waarde wordt belichaamd in de haven- aanleg en de verdedigingswerken aan de zeezijde. Het Bellamypark - ooit ontstaan als onder deel van die havenaanleg - vormt ondanks het dempen van de haven nog steeds een boeiende stedelijke ruimte, bepaald door gesloten pleinwanden en door het open front naar de Westerschelde. In de bebouwing aan het Bellamypark overheerst de eenvoudige lijstgevel. De panden variëren vrij sterk in breedte, hebben een hoogte van drie bouwla gen en een kap met overheersend de nok- richting loodrecht op de straat. Er is een dui- 16 Den Spiegel, april 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 16