Vraag aan de lezers van Den Spiegel over de financiële haalbaarheid van een her inrichting en dit leidde weer tot opschorting van de verdere planvorming. Het zou nog tot januari 1983 duren - na veel overleg en nieu we inspraakrondes - voordat de gemeente raad van Vlissingen definitief een plan tot herinrichting vaststelde en voor de uitvoe ring daarvan de financiële middelen beschikbaar stelde. In dat nieuwe plan wordt: - het noordelijk parkgedeelte vergroot en ingericht als stedelijk park; - het zuidelijk deel zodanig ingericht zodanig dat de kermis en andere (kleine) evenemen ten tot de mogelijkheden blijven behoren; - de verbinding voor autoverkeer tussen de Hellebardierstraat en het Groenewoud opgeheven en verschoven naar de Nieuwstraat; - het trottoir aan de oostzijde verbreedt. Mijn Oma zong altijd een liedje over Vlissingen. Wat ik me nog herinner gaat als volgt: Vlissingen wat ga je goed vooruit De lantaarns gaan nu 's avonds uit Grachten worden er gedempt met spoed (Havens? red) Want er komt een nieuwe watervloed (slaat op 12 maart 1906) De bomen in de Badhuisstraat Men wil ze rooien Het is voor Boldoot geen concurrent Je kunt gerust je neus ophalen Het kost geen halve rooie cent. Mijn oma Bogars zong dat vroeger geregeld. Ze zou nu ongeveer 104 jaar zijn, maar in mei 1963 overleden. Ik zou het heel prettig vinden om de complete tekst van het liedje nog eens te kennen Mw. A. Hontelé-Tournoy Acacialaan 21, Vlissingen Uw antwoord graag via de redactie van Den Spiegel of via A.H. van Dijk, Julianalaan 11, die het weer doorgeeft aan mevrouw Hontelé en aan Den Spiegel. Boombeplanting rondom het zuidelijk deel ontbreekt. Een duidelijk gevolg van de aan dit gebied kermisfunctie. De financiering van het plan komt tot stand met bijdragen van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en de ondernemers. Dit herinrichtingsplan is het eerste van de lange reeks herinrich tingsplannen voor de binnenstad, waar door middel van baatbelasting ondernemers in de financiering bijdragen. In 1984 heeft nog een laatste aanpassing plaatsgevonden van het zuidelijk deel van het Bellamypark, aanslui tend op de herstelwerkzaamheden van de Vissers- en Koopmanshaven. Dit gebied werd verhard en geschikt gemaakt voor par keren. Den Spiegel, april 1996 19

Den Spiegel | 1996 | | pagina 19