Martin Bijl, fameus restaurateur van o.a. het Rijksmuseum nam de restau ratie ter hand. Het prachtige resul taat is inmiddels te bewonderen in het Zeeuws Museum te Middelburg. Er zijn intussen twijfels gerezen over de schilder van dit portret. Gezien de prachtige uitstraling kwam de naam van portretschilder RMoreelse boven drijven. Duidelijkheid daaromtrent is er nog niet daar het linker paneel vroeger werd vervangen. Het schilde rij heeft immers al een geschiedenis van 369 jaar achter de rug. Het schilderij van haar echtgenoot Nicolaas is helaas nog niet gevonden. Wellicht zijn er mensen in deze regio die aan de hand van de gravure door G.Valck naar een portret van M.J.van Gravure Nicolaas Honig door G. Valck Burgemeester van Vlissingen van 1633-1639 Nicolaas Honigh was Raad en Burgemeester van Vlissingen. Van de stad Middelburg was hij Rekenmeester in de Grafelijkheids Rekenkamer. Hij overleed op 16 augustus 1655 en werd in de Oude Kerk te Middelburg begraven. Naar mag worden aangenomen is dit ook de laatste rustplaats van Maria, zijn weduwe. Zoon Johan werd Burgemeester te Middelburg. Hij overleed in 1692 en ligt begraven in de Nieuwe Kerk alwaar U ook zijn wapenbord kunt bekijken. De echtgenotes en kinderen van deze Johan waren eerder overleden waardoor Abraham van Vierssen (zwager) 'Huys Steenhoove erf de. Via verkoop van het huis kwamen por tretten in het bezit van de families Lambrechtsen-Schorer, welbekende patri- ciersgeslachten op Walcheren, burgemees ters en medeoprichters van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap. Zij hadden sterke verbondenheid met de V.O.C., vervul den diverse notarisambten e.d. Het Huys Steenhoove verloor zijn pracht en werd in 1866 afgebroken. In 1935/1936 verrees een nieuwe Steenhove in opdracht van de Heer G.J.Bensink, directeur van de Maatschappij Zeeland. Van de land schapstuin uit circa 1790 resteert heden nog de slingervijver. Mierevelt zich iets kunnen herinneren. Gaarne contact opnemen met het Zeeuws Museum. Maria van Roubergen is weer thuis en dat is en felicitatie waard aan het adres van het Zeeuws Museum, dat het portret van de familie Lambrechtsen in bruikleen in ont vangst mocht nemen. Zowel de directrice mevrouw Spaander als de conservatrice mevrouw v.d.Donk hebben zich terecht beijverd om het schilderij in de collectie op te nemen, temidden van de historische omge ving waar het beslist op zijn plaats is. Het mooie schilderij Maria van Roubergen is op dit moment te bewonderen in de entree van het Zeeuws Museum (openingstijden di. t/m za. 10.00 - 17.00 uur. en zo. 13.30 - 17.00 uur.) Vanaf de schouw in de entree heet zij U wel kom! Den Spiegel, april 1996 23

Den Spiegel | 1996 | | pagina 23