Stichting Museumjaarkaart lijk te maken, moet ingeschat worden welke thema's het beste in en buiten het Lampsins- huiscomplex getoond kunnen worden en van welke combinaties het meeste rendement is te verwachten. John Sunderland is gevraagd een visie te ontwikkelen die de inhoudelijke thema's potentieel, aanwezig in het museum en rondom de Vissershaven, met elkaar com bineren. John Sunderland heeft in Engeland grote ervaring met het ontwikkelen van der gelijke 'blauwdrukken'. De projecten die op basis van zijn adviezen zijn uitgevoerd blij ken zeer succesvol te zijn. Ik denk hierbij aan het York Viking Centre, de Cliffs of Dover en de Dockyards of Chatham. Deze man is in staat om cultureel erfgoed zodanig vorm te geven dat er een zeer aantrekkelijk produkt voor het grote publiek ontstaat. Zijn werk kan de basis zijn om van het Lampsinshuiscomplex een succes te maken en ook voor de toekomst het museum levens vatbaar te houden. Dit is vooral ook van belang voor het verkrijgen van extra finan ciën bij provinciale, landelijke overheden en diverse fondsen. Het onderzoek van John Sunderland is mede mogelijk dankzij een financiële bijdrage van de provincie Zeeland en de Moermanstichting. Om alles rond te krijgen is mede door de Rijksgebouwendienst een plan gemaakt. Volgens dit plan zal eind maart John Sunderland zijn visie afronden. Rond de maand juni zal een afgerond haalbaarheids onderzoek van de Rijksgebouwendienst voorgelegd worden aan de gemeente Vlissingen, en dan zal de gemeente een besluit moeten nemen. Vanaf het moment dat de besluitvorming is afgerond is er zes maanden nodig om het bestek gereed te maken. Weer zes maanden later kan dan het werk aanbesteed worden. De restauratie, verbouwing en inrichting zal vermoedelijk anderhalf jaar duren. Als alles meezit zal medio 1998 het Lampsinshuis als museum geopend kunnen worden. Graag maken wij u erop attent dat u ook dit jaar vriendenvouchers kunt bestellen als vriendenvereni ging van een museum dat de Museumjaarkaart accepteert. De nieuwe vouchers voor 1996 zijn al beschikbaar. De vriendenvoucher geeft vrienden/donateurs van musea recht op aanschaf van Vriendenmuseumjaarkaart met een korting van 1 2,50 op de reguliere Museumjaarkaart voor vol wassenen, die 45,- kost. Vouchers zijn een kalenderjaar geldig, in dit geval t/m 31-12-1996. Inlichtingen: Stedelijk Museum Vlissingen. 26 Den Spiegel, april 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 26