Gevelsteen Brouwerij De Meiboom, Hendrikstraat. Foto 1982 voor de afbraak plannen aan de buurt werden getoont en iedereen commentaar mocht leveren. Pas dan kwamen de particuliere belangen goed naar voren: de erfafscheidingen, het uit zicht, de parkeerplaats voor de deur. Het lukte niet altijd. Er zijn best wat jam mers' geweest. Het oude gebouw van brou werij De Meiboom aan de Hendrikstraat, toen nog in gebruik bij kaashandel Bikker, zou oorspronkelijk ook gerenoveerd worden. De technische staat liet uiteindelijk maar een keuze over: sloop. Alleen het gevelsteen tje is nog herplaatst boven een poort, onge veer op de plaats waar de brouwerij stond. Een markant jugendstil-pand op de hoek Hendrikstraat - Nieuwstraat is om diezelfde reden gesneuveld. Jammer; het apartemen- tengebouw wat ervoor in de plaats kwam oogt wel erg simpel. Een apart verhaal vormde drie overgeble ven huisjes aan de Koudenhoek. In oor sprong 17e eeuws en zeker de moeite van het behouden waard. De naastgelegen hui zen waren in de 60-er jaren al weggesa neerd en de terreinen waren voor een deel eigendom van de Kon.Mij. De Schelde. Deze had na de oorlog de plannen nog verder in de binnenstad uit te breiden. De Paling- straat zou de grens worden van het fabriek sterrein. Zover is het echter niet gekomen omdat De Schelde steeds meer in het Sloegebied ging uitbreiden. De gemeente Sloop van de v.m. brouwerij De Meiboom. Daarachter de drie overgebleven huisjes aan de Koudenhoek Den Spiegel, april 1996 5

Den Spiegel | 1996 | | pagina 5