Van het Bestuur Verslag van de Algemene ledenvergadering, gehouden op 29 mei 1996 in het Lampsinshuis, om 20.00 uur. Aanwezig: totaal 29 personen. Afwezig met kennisgeving: de heren Van Kralingen en Rijpert. 1 Opening: De voorzitter heet ieder hartelijk welkom.De vergadering is speciaal in het Lampsinshuis vanwege de lezing van de conservator op deze avond over dit huis. 2 Verslag Algemene ledenvergadering van 10 mei 1995: Dit wordt goedgekeurd en ondertekend. 3 Ingekomen stukken: Brief van de heer Van Kralingen in verband met verhindering.Brief van de heer Rijpert in verband met terugtreden als bestuurslid. 4 Jaarverslagen: a. Jaarverslag secretariaat wordt goedgekeurd. Momenteel zijn er 555 leden, waaronder 32 bedrijven en/of instellingen. b. Jaarverslag penningmeester: het is een goed jaar geweest. In kas is een bedrag van f 5265,15 en op de spaarrekening hebben we een tegoed van 11.456,85. Het jaarverslag van de penningmeester wordt goedgekeurd. c. Jaarverslag redactie Den Spiegel. Er zijn vier Spiegels verschenen. Opgemerkt wordt dat we trots kunnen zijn op de kwaliteit van deze uitgaven. Uit de redactie zijn vertrokken mevrouw Pais en de heer Rijpert. Mevrouw Plas zal toe treden tot de redactie. De voorzitter dankt de redactie voor het vele werk. De heer Goedhart vraagt of de Spiegels ook los verkrijgbaar zijn, bijvoorbeeld in boekhandels. - Alleen in het museum zijn Spiegels los verkrijgbaar. In het verleden is dit wel moge lijk geweest, maar dit bleek geen groot succes te zijn. De suggestie wordt gegeven om Den Spiegel meer onder de aandacht te brengen bij het publiek door middel van de regionale pers. Het bestuur zal dit in de bestuursvergadering verder bespreken. 5 Verslag kascommissie: Mevrouw Van der Sluis-Janssens en de heer Van Kralingen hebben de boekhouding in orde bevonden en stellen voor de penningmeester decharge te verlenen. Aldus wordt beslo ten. Benoeming nieuwe kascommissie: de heer Van Kralingen is aftredend. De heer P.G.Tange is bereid, samen met mevrouw Van der Sluis-Janssens de nieuwe kascommissie te vor men. 6 Bestuursmutaties: a. Mevrouw Wandel en de heren Weug en Postma worden door de vergadering opnieuw gekozen. b. Mevrouw Oonk-Peters treedt af. De voorzitter bedankt Liesbeth voor haar inzet en voor de manier waarop zij heeft getracht gestalte te geven aan haar functie als bestuurslid. Door tijdgebrek ziet zij zich gedwongen te stoppen met dit bestuurswerk. Hij bedankt haar met een gedicht en biedt haar als afscheidsgeschenk een houtgravure van het Beursgebouw aan. Ook de heer Rijpert treedt af als bestuurslid. Helaas kon hij op deze vergadering niet 22 Den Spiegel, juli 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 22