aanwezig zijn. Ook hij zal een dankwoord en een afscheidsgeschenk namens de vereni ging ontvangen. c. Mevrouw A. Landzaat- de Jong heeft te kennen gegeven tot het bestuur te willen toetre den. Er zijn geen tegenkandidaten en/of bezwaren tegen haar ingebracht. Ze wordt dan ook hartelijk als nieuw bestuurslid welkom geheten. We hopen op een prettige samenwerking. 7 Activiteiten 1996/1997: Op dit moment wordt er gedacht aan de volgende activiteiten: - de organisatie van Open Monumentendag begin september - een lezing in september over Michiel de Ruyter - een lezingendag eind september/begin oktober over de stadssanering - de excursie in april/mei 1997 8 Ontwikkelingen Lampsinshuis: De heer Weug zit namens de Vrienden in de stuurgroep die door de gemeente is samenge steld om te bezien welke mogelijkheden er zijn om van het Lampsinshuis een maritiem museum te maken. De heer Weug geeft beknopt aan hoe de stand van zaken is op dit moment. Rijksgebouwendienst heeft zich verdiept in een haalbaarheidsonderzoek, omdat de gemeente en het rijk dit verlangden. Binnenkort komt hierover uitsluitsel. Het is wel duidelijk dat er veel geld mee is gemoeid. 9 Rondvraag: Er wordt geen gebruik van de rondvraag gemaakt. 10 Sluiting: De voorzitter sluit rond 21.00 uur de vergadering met dank aan de aanwezigen. Stadssanering Vlissingen Bij deze Spiegel treft u een brochure aan van de gemeentearchivaris, de heer Meerman over de "Sanering in Vlissingen". Deze brochure hoort bij de tentoonstelling in het archief en geeft daarop een aanvulling. Het bestuur heeft in haar laatste bestuurs vergadering afgesproken dit werkje aan alle leden te doen toekomen. Een zeer lezenswaardige brochure en vooral voor dé "Vlissingers" een boeiend onderwerp. Elke Vlissinger heeft wel een mening over de sanering van de Vlissingse binnenstad, denk ik. De gemeentearchivaris heeft gepoogd het geheel van die sanering met zijn voors en tegens zo objectief mogelijk te belichten. Ik hoop dat we u een plezier hebben gedaan door deze brochure mee te sturen met Den Spiegel en ik wens u allen veel leesplezier! Misschien dat velen na lezing besluiten de tentoonstelling in het archief te gaan bekij ken: ik kan u verzekeren dat een bezoek zeker de moeite waard is. Samenstelling bestuur Twee bestuursleden hebben te kennen gege ven met het bestuurswerk te stoppen en op de algemene ledenvergadering hebben we samen afscheid genomen van mevrouw Oonk-Peters. De heer Rijpert kon niet aan wezig zijn op die vergadering, maar ook hem zijn we dankbaar voor het werk dat hij gedaan heeft voor de vereniging. Inmiddels is tot het bestuur toegetreden mevrouw Landzaat-de Jong. We hopen dat ook zij het nodige mag betekenen voor onze Vriendenvereniging. De redactie is versterkt met mevrouw Plas - van Rijsoort en ook haar wensen we veel ple zier met het redactionele werk. Rest mij nog u allen een goede vakantie te wensen. Sjouke Postma, voorzitter. Den Spiegel, juli 1996 23

Den Spiegel | 1996 | | pagina 23