Jaarlijkse excursie Op 13 en 20 april '96 vond de jaarlijkse excursie van De Vrienden plaats. Dit keer bezoch ten we het kasteel te Gaasbeek en het Museum voor Moderne Kunst te Brussel. Bij aan komst te Gaasbeek werd eerst een stop ingelast bij de plaatselijke taveerne voor een kop kof fie met mattetaart. Daarna begonnen de rondleidingen. Op beide locaties werd de groep (er waren ongeveer 50 deelnemers per keer) in tweeën gesplitst en o.l.v. een zeer deskundige gids rondgeleid. Uit de ontvangen reacties na afloop van de excursie blijkt dat we met tevredenheid mogen terugzien op beide excursiedagen. Veel mensen vonden het bezoek aan twee verschillende onderdelen, onderbroken door een moment met eigen invulling, precies goed. Vooral de combinatie van het 'oude' (Gaasbeek) met het 'nieuwe' (Museum voor Moderne Kunst) werd door velen als verfrissend ervaren. Veel mensen gaven als reactie dat ze nu met andere ogen tegen moderne kunst aankijken. Dat zo 'n dag toch best vermoeiend kan zijn hebben ook veel deelnemers ervaren. Maar dat ligt ook voor de hand. Iemand gaf als suggestie een opvouwbaar krukje mee te nemen om af en toe uit te rusten. Velen van U gaven ook suggesties voor excursies in de toekomst. Daarbij scoorde Den Bosch zeer hoog. We zullen zeker ons voordeel proberen te doen met deze suggesties. Daarbij zullen we er wel altijd rekening mee moeten houden dat er een maximale reistijd is en dat daar door bepaalde musea (Jopie Huisman Museum) nu eenmaal buiten ons bereik liggen. Wij zij in ieder geval blij met zoveel positieve reacties en het in ons gestelde vertrouwen en hopen dan ook een volgende keer weer een aantrekkelijk programma voor U te kunnen samenstellen. J. Wandel. J. Weug. L. Speckens. Den Spiegel, juli 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 21