Fort Rammekens Kreken op Walcheren, een expositie over de natuur in de kreken op Walcheren. Tot en met 3 november is in Fort Rammekens de expositie Klieken op Walcheren te zien. In deze expositie wordt een beeld gegeven van de flora en fauna in en rond de vier kreken, die in november 1944 na het bombardement van de dijken zijn ont staan. Rammeiijts Fort Rammekens gezien vanaf de zeezijde ca. 1700 Door het in en uitstromen van het water zijn bij Westkapelle, Vlissingen, Veere en Rammekens langwerpige kreken ontstaan. Na de dichting van de dijken zijn de omge ving van de kreken beplant met bomen. Hierdoor is Walcheren vier natuurgebieden rijker geworden, die nu een volwassen leef tijd bereiken. In de kreken zelf is een eigen biotoop ontstaan. De expositie gaat in op de natuurlijke ontwikkelingen in deze kreken. Eén van de vier kreken is de Ramme- kenskreek, gelegen in het Staatsbosbeheer terrein Rammekenshoek. Na de dichting van het dijkgat van bijna 25 meter diep in 1946, bleven de diepste, vlak achter het gat gevormde geulen bestaan en vormden samen met de slotgracht de Rammekenskreek. De kreek is 15 ha. groot en in beheer bij het waterschap Walcheren. De Rammekenskreek is dus ondenkbaar zonder de inundatie van 1944, maar ook nu nog drukt die historische gebeurtenis zijn stempel op Rammekenshoek. De kreek is namelijk buitengewoon zout (brak). Dat komt omdat nu nog steeds het water van de kreek rechtstreeks onder invloed staat van de nabijgelegen Westerschelde. Door de gro ve wijze van dijkdichting sijpelt er meer dan 20 Den Spiegel, oktober 1996

Den Spiegel | 1996 | | pagina 20