Vrijwilligers Op deze avond hebben we een intekenlijst neergelegd voor een mogelijk vrijwilligers-bestanö. Op deze avond hebben een aantal leden zich al aangemeld voor het doen van een aantal activi teiten. Het bestuur denkt bij dit vrijwilligerswerk o.a. aan het schilderen van ankers e.d. (mis schien op het Zeehondenwerlje?), onderhoud museumtuin, het organiseren van activiteiten, zoals de monumentendag, hulp bij het archiveren van foto's e.d. in het archief. Als u zich ook op wilt geven voor het doen van activiteiten van de vereniging dan kunt u zich opgeven bij onze secretaris. 15-jarig bestaan van de vereniging In maart 1997 bestaat onze vereniging 15 jaar en we willen dit niet ongemerkt voorbij late n gaan. Er zullen in maart of april wat extra activiteiten gehouden worden. Ook zal het maart nummer van den Spiegel helemaal in het teken staan van onze vereniging. Nieuwjaarswensen Het afgelopen jaar heeft voor ons allen toch min of meer in het teken gestaan van het Lampsinshuis. Er is in de bestuursvergaderingen heel wat afgepraat over ons "toekomstig?" maritiem museum aan de Nieuwendijk. In dit nieuwe jaar zal moeten blijken of het haalbaar blijkt te zijn. We hopen ook in 1997 weer een prima museumjaar te hebben en bovenal weer een goed vereni gingsjaar! Ik wens u allen, mede namens de andere bestuursleden, een goed en voorspoedig jaar toe. Sjouke Postma, voorzitter Vrijdagsluiting Ondertitel Per 1 januari 1997 zal het Gemeentearchief Vlissingen op de vrijdag gesloten zijn voor het publiek. In het onlangs door het college van burge meester en wethouders van Vlissingen vast gestelde bedrijfsplan zijn een aantal afspra ken vastgelegd die moeten leiden tot een effectievere dienstverlening in de toekomst. Aangezien het Gemeentearchief Vlissingen nog steeds wordt geconfronteerd met ach terstanden op het gebied van de toeganke lijkheid van de collecties, zullen voor de mid dellange termijn tijdsinvesteringen moeten worden gepleegd om deze achterstanden weg te werken. De (tijdelijke) vrijdagsluiting is daar dus een onderdeel van. In hetzelfde bedrijfsplan wordt gesproken over herkenbaarheid en drempelverlaging. Op basis van een tweetal marketingonder- zoeken is wederom vast komen staan dat hierin verbetering moet worden aange bracht. Daarom zal het Gemeentearchief Vlissingen voorzien worden van de ondertitel 'Infor matiecentrum stadsgeschiedenis', hetgeen aan het publiek meer duidelijkheid ver schaft van hetgeen zich achter de gevel van het pand Hellebardierstraat 2 bevindt. 26 Den Spiegel, januari 1997

Den Spiegel | 1997 | | pagina 32