Jean Louis Pisuisse; lezing met liederen door J.T.H.C. Schepman. Instrumentale muziek van de 16e eeuw t/m vroeg-romantische periode door M. van Woerkom. 1986 Het ontstaan van Vlissingen door R. J. den Broeder. De partizanenstrijd en het verzet in Vlissingen tussen Dolle Dinsdag en de bevrijding door A.H. van Dijk. De omwenteling van 1787 te Vlissingen; burgeroorlog of revolutie? door C.H.J. Peters. 1987 Het behoud van het vroegere lood- zink - en koperwerk door dhr. Jobse. Philip en Robert Sidney, gouverneurs van Vlissingen door M.P. de Bruin. Een jaar archeologie in het Zeeuwse door R.M. van Heeringen. Vlissingen als vesting door A.H. van Dijk. Het land van Hulst door dhr. Bauwens. 1988 De 'Vereniging Rembrandt' door T. Klip-Martin. Amsterdam en de Kamer van Zeeland van de VOC door D. Roos. Iconen door M. van Puyvelde en E. den Engelse. Literatuur over Vlissingen door Vlissingse schrijvers door W. Hofman. Aspecten van het 18e eeuwse Vlissingen door C.H.J. Peters. De tocht naar Chatham door A. van der Moer. Monumenten van Vlissingen door R. J. den Broeder. Met het expeditieschip 'Plancius' naar het Caribisch gebied door A.J. Veldkamp. 1989 Wie was Godfried Bomans door W.P. van Leersum. De zee in de Nederlandse literatuur door A. Verdonk-Rodenhuis. Zeeland, samenspel van mens, zee en land door M. Jacobusse. De commando's bij de bevrijding van Vlissingen door A.H. van Dijk. Het ontstaan en de ontwikkeling van de Zak van Zuid-Beveland door J. de Ruiter. 1990 De taal van de muziek door J. van Nassau. Wonen in de Vlissingse volkswijken vóór 1920 door B. Altena. Jacob Cats en zijn 82-jarig leven door A. Katsman. 100 jaar museum door W.I.M. Weber. 20 Den Spiegel, maart 1997

Den Spiegel | 1997 | | pagina 22