Duizend jaar Christendom in Rusland door E. Engelenberg. Monumenten van Vlissingen van Gotiek tot Jugendstil door R.J. den Broeder. Burgers in Vlissingen tijdens de Tweede Wereldoorlog door A.H. van Dijk. 1991 De zorg voor het cultureel erfgoed onder water in Zeeland door D. Roos. Het 1 april door de eeuwen heen door J. Klok. Visies op kunst door N. Out. Kaapvaart en piraterij door E.W. van der Oest. Zeeuwen in Brazilië door A. Hildebrandt. Studiedag over het archiefwezen t.g.v. de nieuwe huisvesting van het Gemeentearchief in de Hellebardierstraat Algemene taakstelling van het archiefwezen door L. Zoodsma. Historisch Topografische Atlas van Rotterdam door P. Ratsma. Restauratie en conservatie door J. Clerx. De Vereniging Vrienden van het Leids Gemeentearchief en de Leidse Pilgrim Collectie. 1992 De Vlissingse predikanten Godewardus Vrolikhert en Jona Willem te Water door A.C. Tramper. 100 jaar VW Vlissingen door E. van Ammers. Ontdekkingsreizen door L.A. Dewitte. Pennevreugd door amateur schrijvers en dichters. De schilder Francois Rijckhals door J. Buurma. Dagboeken door A. Verdonk-Rodenhuis en A.H. van Dijk. 1993 De admiraalsgeslachten Evertsen en Banckert door D. Roos. Realiteit en symboliek van de spreeuwpot in de historie, door J.C.T.H. Schepman. Eugène Lücker, grafisch werk door N. Out. Studiedag in het kader van de tentoonstelling 'Het bedrijf der levende werktuigen' in het Gemeentearchief. Ontwikkelingsgeschiedenis van de spoorwegen in Zeeland en de gevolgen hiervan voor Vlissingen door H.G. Hesselink. Polderwerkers tijdens de aanleg van de Haven-, Kanaal- en Spoorweg werken door L.J. Koole. 1994 Studiedag in het kader van het 225-jarig bestaan van het Zeeuws Genootschap: Het Genootschap als oudste Zeeuwse uitgever door A.C. Meijer. 225 jaar verzamelen door J.H. Kluiver. Den Spiegel, maart 1997 21

Den Spiegel | 1997 | | pagina 23