Excursie Antwerpen: bezoek Stadhuis en Scheepvaartmuseum. Door een effectieve actie van het bestuur van de Vrienden kwam in 1987 de aangrenzen de portierswoning beschikbaar voor het museum. Museum kerst-in, m.v.v. pianiste Marian de Boer, dwarsfluitist Maurice Heugen en hoboïste Maud Sauer. 1988 Literaire stadswandeling door W. Hofman. Monumentenwandeling Vlissingen door R.J. den Broeder. Op aandringen bestuur van de Vrienden wordt het balkon van het museum gerestau reerd. Museum kerst-in. 1989 Excursie Zierikzee: bezoek Stadhuis, Maritiem Museum, Burgerweeshuis en stadswan deling. Tussen echt en onecht, taxatiemiddag voor antiek en curiosa. Monumentenwandeling Vlissingen in het kader van de Open Monumentendag door R.J. den Broeder. Stadswandeling 19e eeuws Vlissingen door R.J. den Broeder. Start kinderprojecten in het museum. Museum kerst-in. 1990 Concert 'De Maastrechter Staar' t.g.v. 100-jarig bestaan Stedelijk Museum in de Sint Jacobskerk. Excursie Hulst: basiliek, streekmuseum De Vier Ambachten en wandeling stadswallen. Sherry-concert i.v.m. 100-jarig bestaan museum, m.m.v. vocaal ensemble 'Sint Laurens' en de Muziekschool Vlissingen. Monumentenwandeling t.g.v. Open Monumentendag. Museum kerst-in. 1991 Excursie Schouwen-Duiveland: Brouwershaven (Stadhuis en Sint Nicolaaskerk) en Haamstede (ontvangst Gemeentehuis en bezoek kasteel). 1992 Bezoek Lakenhal te Leiden. Monumentenwandeling i.v.m. Open Monumentendag door R.J. den Broeder. 1993 Excursie Brugge. Tuinconcert met klarinetensemble 'Ons Genoegen' in de tuin van het Museum. Medewerking landelijk Museumweekend. Den Spiegel, maart 1997 23

Den Spiegel | 1997 | | pagina 25