Aanbieding gedenkplaat op de plek van het geboortehuis van Betje Wolff foto: Ruben Oreel alls buiten stonden te schil deren. Het heeft geholpen. Met het optreden van de Maastrichter Staar vierden 'de Vrienden' het honderd jarig bestaan van het muse um. Het voorbereidings- werk was enorm. Maar wat een betrekkelijk klein bestuur kan organiseren zag men op die avond van de uitvoering n.l. een bom volle Jacobskerk. Regelmatig hebben de vrienden objecten aange kocht en geschonken aan de gemeente Vlissingen die het op haar beurt weer schonk aan het Museum. Het grootste schilderij heb ik via een tip op de zolder van De Schelde gevonden. Het hangt nu in het Stadhuis en ik kijk er altijd met genoegen naar. Een groot moment was de naamsverandering van 'De Vrienden', die ontstond door de samenwerking met het Gemeentearchief. Vele bijeenkomsten zijn in het prachtig gerestaureerde gebouw gehouden en ook vergaderingen werden daar belegd. De naam is nu "Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen'. dit staat verwijderd is. Tot tweemaal toe is het 'De Vrienden' gelukt deze plaquette terug te krijgen door middel van een aktie via de PZC die ons daarbij geweldig gehol pen heeft. Helaas is deze plaquette het vorig jaar weer gestolen. Wat niet verwijderd is kunt u zien aan de gevel van het museum. De vrienden hebben gezorgd dat zowel de gevel als het balkon van het museum een ander aangezicht heb ben gekregen. Geheel gerestaureerd staat de buitengevel te schitteren. De bestuursleden uit die periode weten nog wel dat wij op een zeer ludieke wijze in over- Nu ik dit alles zo schrijf denk ik met genoe gen terug aan de eerste twaalf jaar van 'De Vrienden' met diverse bestuursleden waarvan verschillende persoonlijke vrien den van mij zijn geworden. Wat het zal gaan worden met het Vlissings Museum en waar het Museum ook naar toe zal gaan (misschien naar het Lamp- sinshuis?) voor mij blijft de herinnering bestaan aan die muffe kelderruimte, het keukentje van Bellamy 21, de mooie kamer in het Archief en de vele 'vrienden' die mij dierbaar zijn geworden. Den Spiegel, maart 1997 5

Den Spiegel | 1997 | | pagina 7