Van driehoekstegel tot jubileum geschenk Belangrijke schenkingen in de afgelopen vijftien jaar Wilbert Weber De kerntaken van de vriendenvereniging is aandacht vragen voor het museum c.q.archief en daarmee de geschiedenis van Vlissingen en het mogelijk maken van het verwerven van objecten. Het laatste is naar verhouding niet veel gebeurd. Niet alleen omdat het voordelig saldo van de Vrienden, waaruit aankopen moeten wor den verricht beperkt is, maar vooral ook omdat er relatief zelden voorwerpen te koop zijn die zinvol zijn om aan te schaffen. Het heeft geen zin voorwerpen te ver werven, die in het depot verdwijnen: er moet een duidelijke relatie met Vlissingen zijn. En dan houdt het snel op. Driehoekstegel 17e eeuw foto Stedelijk Museum Een enkele keer komt er een werkelijk schit terend aanbod. Zo werd zes jaar geleden een werkelijk schitterend zeegezicht uit de zeventiende eeuw aangeboden. Op de voor grond galjoenen en op de achtergrond ligt Vlissingen te pronken. Het schilderij had een vraagprijs van drie miljoen en hoewel daar flink vanaf geknabbeld kon worden is een poging om dit schilderij via de vrienden aan te kopen niet uitgevoerd. Samen met het bestuur hebben we het aanbod geamu seerd bekeken en daarna terecht als niet haalbaar opgeborgen. Ondanks dergelijke voorbeelden is via de vrienden de collectie van de gemeente Vlissingen toch uitgebreid. In 1987 schonken de vrienden een aantal tegels, allen afkomstig uit Vlissingse pan den. Naast een aanvulling op de eigen tegel collectie zeggen de tegels iets over de cul tuur van de Vlissingse bewoners. Bij deze tegels bevond zich één van de meest bijzon- Den Spiegel, maart 1997 17

Den Spiegel | 1997 | | pagina 19