Voorwoord Jaap van der Doef, burgemeester van Vlissingen Wie zich door vrienden omringd weet, is een gelukkig mens. Zoiets zegt natuurlijk ook wat over die mens. Zoals het feit dat ons Stedelijk museum en Gemeente archief zich al vijftien jaar gesteund weten door een 'Vereniging van Vrienden' wat iets over deze gemeentelijke instellingen zegt. Die genegenheid is gebaseerd op belangstelling en waardering voor onze stadsgeschiedenis en voor de documenten en voorwerpen die uit het verleden bewaard zijn geble ven. Voor velen - amateur - of beroepshistorici dan wel gewoon belangstellenden - vormen die een schier onuitputtelijke bron voor het uitoefenen van hobby of beroep. Maar het bestuur van de vereni ging ziet er ook een bron voor activiteiten in: van het meewerken aan activiteiten in museum of oud archief tot het organiseren van excursies en het houden van lezingen. De genegenheid van de 'Vrienden'gaat overigens verder: de vereniging stelt door aankoop ook voor werpen veilig, voegt ze door schenking aan de collectie toe en maakt ze op die wijze bereikbaar voor onze gemeenschap Vlissingen. Ik vind dat buitengewoon lofwaardig en daarvoor wil ik bij dit 15- jarig jubileum als beschermheer van de vereniging mijn waardering hier graag nog eens tot uitdruk king brengen. Een vereniging heeft een bindmiddel nodig. Voor 'de Vrienden' is dat het blad 'den Spiegel', dat met graagte door de leden-achterban wordt gelezen. Ik complimenteer de redactie graag met hun werk in het algemeen en met deze jubileumuitgave in het bijzonder. Immers: ook hier is sprake van gedreven vrijwilligers. Zij paren eigen deskundigheid aan het vermogen anderen te verleiden bijdragen te schrijven. Bijdragen die ons, lezers, de gelegenheid geven 'in Den Spiegel' te kijken. Wat we daarin zien zijn de contouren van de geschiedenis van de stad, van haar gebouwen en van haar inwoners. Gelukkig valt daarover nog heel veel te ontdekken (en dus te schrijven). Ik eindig dit voorwoord graag met bestuur, redactie én leden te feliciteren met het 15-jarig bestaan van de 'Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeente-archief' Dat u ons in de toekomst nog veel over ons Vlissingse verleden mag onthullen is de wens van 'uw beschermheer'. Aanbieding schilderij"Bombardement op Vlissingen"(augustus 1943 door M. Platje foto: Adri Meerman 2 Den Spiegel, maart 1997

Den Spiegel | 1997 | | pagina 4