Van een oud-voorzitter Willemien van Nassau-Damen Door de redactie van Den Spiegel is aan mij gevraagd om wat herinneringen op te halen. Laat ik maar bij de oprichting beginnen. Eind 1981 kwamen er op verzoek van de conservator een aantal mensen bij elkaar die geïnteresseerd waren in het Stedelijk Museum van Vlissingen. Zij zouden het eerste bestuur gaan vormen: Dhr. Groote, Dhr. Kloeg als penningmeester, Mevr. E. Sauer had het secretariaat en ondergetekende was de voorzitter. De conservator zat uiteraard ook in het bestuur. Wij kwamen tijdens de vergaderingen beneden in de kelder bij elkaar. Daar was de rechter ruimte ingericht als een oude kamer met antieke stoelen uit het oude stad huis. Het rook er altijd muf. Beneden in die kelder van het museum werd de grondslag gelegd voor wat nu 'de Vrienden' zijn. Als ik in de eerste uitgave van 'Den Spiegel'kijk, zie ik dat er tijdens de eerste algemene vergadering op 13-3-1982 reeds 132 leden waren. Dhr. Kloeg deed een oproep voor een derde redactielid, want ook toen al was er een redactie voor: 'Den Spiegel'. Onze activiteiten bestonden o.a. uit lezingen die in die tijd druk bezocht werden. Allerlei onderwerpen kwamen aan de orde. De leer lingen van de muziekschool traden regelma tig op. Velen van u zullen zich zeker nog de Kerst Inn(s) herinneren die werden gehou den in de grote zaal. Verschillende keren deden de scholen er aan mee. Ik herinner mij nog heel goed dat een groep kinderen een kersttoneelstukje opvoerde. Het zoontje van één van onze bestuursleden deed ook mee en stelde een engeltje voor, terwijl hij in werkelijkheid een klein ondeugend jongetje van vier jaar was. De grote zaal zat altijd vol, er moesten zelfs kaartjes voor verkocht worden waarbij wij hulp kregen van de VW. De grote zaal in het museum werd geheel in kerstsfeer gebracht door Mariette v.d. Sluis. Er traden verschillende leerlingen op van de muziekschool die nu zijn opgegroeid tot zeer bekende mensen: denkt u b.v. maar aan Marianne de Boer, Maurice Heugen en Wilma Eekman. Een andere activiteit die er uitspringt is de restauratie van 'De Tromp'. Deze restaura tie heeft bijna vijfjaar geduurd. Een grote aanwinst voor het museum was de woning Den Spiegel naast het museum. De conservator klaagde regelmatig over ruimtegebrek. De kans kwam toen de con cierge dhr. Geense ging verhuizen. De Vrienden hebben via vele brieven naar de gemeente Vlissingen en de leden van de gemeenteraad gedaan gekregen dat het leegstaande pand Bellamypark 21 bij het museum kwam. Dit is voor mij één van de hoogtepunten geweest tijdens mijn voorzit terschap. In deze tijd werd ik gevraagd als bestuurslid van de landelijke federatie van vriendenver enigingen. Deze 'baan' heb ik zes jaar met veel plezier gedaan en ik heb geprobeerd Vlissingen te promoten. Het bovengenoemd bestuur vroeg eens of ik wel 's avonds terug naar Vlissingen kon en hoeveel boten ik dan moest nemen voor ik thuis was. Ons kwartaalblad 'Den Spiegel' heeft vele keren model gestaan voor nieuwe vrienden verenigingen in Nederland. Vanaf deze plaats wil ik de toenmalige reac tieleden nogmaals een compliment geven. Dat wij als vriendenvereniging nog meer deden, ziet u als u op de Nieuwendijk loopt. U ziet dan het geschenk van 'De Vrienden' aan de gemeente Vlissingen in de vorm van het monument van Betje Wolff: de envelop pe die dicht en daarna opengaat. Jammer dat door vandalisme de plaquette waarop 4 Den Spiegel, maart 1997

Den Spiegel | 1997 | | pagina 6