Verslag van de algemene ledenvergadering, gehouden op 14 mei 1997 in het archief, om 19.30 uur. Aanwezig: totaal 15 personen. 1. Opening: De voorzitter heet iedereen van harte welkom. De opkomst is wat minder dan verwacht. Dhr. van Seters heeft bericht van verhindering gestuurd. Van het bestuur zijn mevr. Sauer, mevr. Wandel en dhr. Weug verhinderd wegens ziekte of vakantie. Tevens is er bericht van verhindering ontvangen van het kandidaat-bestuurslid dhr. Rnegt en mevr. Plas (redactie). 2. Verslag Algemene ledenvergadering van 29 mei 1996 in het Lampsinshuis: Hierop zijn geen aanmerkingen. Het verslag wordt goedgekeurd en door de voorzitter onder tekend. 3. Ingekomen stukken: Brief van dhr. van Seters. Hij wil nogmaals zijn dank uitspreken voor de mooie excursie naar Rotterdam. In het Schielandshuis heeft hij prachtige silhouetten van de stad Rotterdam door de eeuwen heen gezien. Hij doet de suggestie te bekijken of iets dergelijks ook voor Vlissingen is te reali seren. Dhr. Meerman en dhr. Weber nemen dit mee. Dhr. Weber bezoekt binnenkort Rotterdam en zal met speciale aandacht de silhouetten bekijken. 4. Jaarverslagen: a. Het jaarverslag van het secretariaat wordt goedgekeurd. Er zijn momenteel 569 leden waaronder 33 bedrijven. Dhr. W. Musters meldt dat hij altijd twee Spiegels ontvangt. Dit zal worden nagezocht. b. Het jaarverslag van de redactie van Den Spiegel: Er zijn wederom vier Spiegels verschenen. Er geen wijzigingen in de redactie. Dhr. Goedhart merkt op dat de kwaliteit van ons verenigingsblad zeer hoogstaand is, zeker in vergelijking met diverse andere verenigingsbladen. Het doet ons, als bestuur, goed dit te horen en het is een hart onder de riem voor een ieder die bij de totstandkoming van het blad betrokken is. c. Jaarverslag penningmeester: We willen niet bezuinigen op de kosten van Den Spiegel, ondanks het feit dat de kosten van het blad aanmerkelijk hoger liggen dan voorgaand jaar. Omdat Den Spiegel ons visite kaartje is willen we dit toch zo handhaven. Er wordt nog wel geopperd het lidmaatschap te verhogen, maar omdat de meeste leden toch al meer geven dan het minimumbedrag zal dit weinig zoden aan de dijk zetten. Ook meer advertenties levert niet veel op omdat dat weer meer papier- en portokosten met zich meebrengt. Het Fonds Zeemanserve kan misschien nog wat opleveren. Dhr. Den Broeder zegt toe te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om geld uit dit fonds te besteden voor maritieme zaken. Dhr. Goedhart vraagt zich tenslotte nog af of het mogelijk is dat het gemeentebestuur bij draagt in de kosten van Den Spiegel. De voorzitter zegt toe dat dit terugkomt in het bestuur. Den Spiegel, juni 1997 25

Den Spiegel | 1997 | | pagina 27