Expositie schilders Haagse School Expositie Charles Rochussen (1814-1894) School Charles Rochussen De Haagse De Rotterdamse Kunsthal viert haar eerste lustrum dit najaar met een grote tentoonstelling over de Haagse School. Tot en met 18 januari 1998 zullen meer dan driehonderd wer ken te zien zijn van o.a. Mesdag, Mauve en de gebroeders Maris. In de tweede helft van de negentiende eeuw werkten deze schilders in en om Den Haag. Zij legden zich voorname lijk toe op een realistische weergave van het Hollandse land schap en interieur en het leven van vissers en landarbeiders. Hun gebruik van grijze en bruine tinten is kenmerkend. De Haagse School kan beschouwd worden als de start van de moderne kunst in Nederland. Deze kunstenaars waren ook ongeveer de eersten, die in Nederland op grote schaal het "en plein air" schilderen toepasten. De tentoonstelling is samengesteld uit werken van de collec tie van het Haags Gemeentemuseum en particuliere verza melingen. De Kunsthal - Westzeedijk 341 - Rotterdam Geopend: di. t/m za. 10 - 17 uur; zo. 11 -17 uur Charles Rochussen gold in de vorige eeuw als één van de meest toonaangevende Nederlandse kunstenaars. De kwaliteit en omvang van zijn oeuvre rechtvaardigen een breed opgezet overzicht van zijn werk. Dankzij een samenwerkings project tussen de Erasmus Universiteit, het Historisch Museum Rotterdam, de Atlas Van Stolk, Paleis Het Loo en het Rotterdamse Gemeentearchief, komt de veelzijdigheid van Charles Rochussen volle dig tot zijn recht. In Rotterdam besteden het Historisch Museum en de Atlas Van Stolk aandacht aan zijn persoon en aan zijn werk als schil der en illustrator. De Archiefwinkel toont zijn topografisch werk. In Apeldoorn staat Paleis Het Loo, Nationaal Museum, stil bij zijn historiestukken en de bijzondere band die de kunstenaar had met het Koninklijk Huis. "CHARLES ROCHUSSEN 1814-1894, een veelzijdig kunstenaar" is voor publiek geo pend tot en met 18 januari 1998 in Het 11 oktober "97 t/m 18 januari '98 Schielandhuis te Rotterdam, Korte Hoogstraat 31. Tel. 010-2176767 (Metrohalte Beurs/ Churchillplein) 1814-1894 een veelzijdig kunstenaar Den Spiegel, januari 1998 27

Den Spiegel | 1998 | | pagina 27