Van de Voorzitter Aan het eind van een jaar is het een goede gewoonte nog eens terug te blikken op de gebeurtenissen die in zo ]n jaar plaats vonden en ik wil dit niet nalaten voor onze vereniging. Het was weer een goed verenigingsjaar voor de Vrienden. Het ledental groeide en groeit nog steeds; op dit moment heeft de vereniging 580 leden! Door de enorme deelname aan activiteiten was het bestuur blij verrast. Hieruit blijkt een gro te betrokkenheid bij gebeurtenissen rond museum, archief en de vereniging zelf. De hoogte punten wil ik toch even chronologisch weergeven. De viering van het 15-jarig bestaan van de Vrienden in het museum in maart werd druk bezocht. Burgemeester Van der Doef nam namens het gemeentebestuur een schenking van de Vrienden aan het museum in ontvangst. Ook kreeg hij het eerste exemplaar van het Register op "Den Spiegel" aangeboden. Een index van de inhoudelijke artikelen die in de 15 jaar van het bestaan van onze vereniging, zijn verschenen in "Den Spiegel". Er verscheen bovendien een Jubileumuitgave van "Den Spiegel" helemaal gewijd aan de Vriendenvereniging! De excursies in april naar Rotterdam waren geweldig. De deelnemers hebben genoten van deze culturele uitstapjes. Zelf heb ik met buitengewoon veel plezier de lezing van de oud-conservator van het marinemu seum Dr.RBosscher over Vlissingen als marinehaven, bijgewoond. Door de grote deelname vond deze avond plaats in het Arsenaaltheater. In november konden we op twee avonden Apotheek Van de Sande bezichtigen. De heer Snoek verzorgde bovendien een lezing over de geschiedenis van deze apotheek. Al met al twee geweldige avonden, mede door de inzet van het personeel van de apotheek. Bij het schrijven van dit artikeltje is er nog geen definitieve beslissing gevallen over de bestemming van het Lampsinshuis, maar ik heb alle vertrouwen in een, voor ons, positieve beslissing van de gemeenteraad over de opzet van het maritiem museum aan de Nieuwendijk. Rest mij nog u allen, mede namens de andere bestuursleden, een goed en vooral gezond 1998 toe te wensen. Ik hoop velen van u weer te kunnen ontmoeten bij activiteiten van de vereni ging in museum en/of archief! Sjouke Postma Wegens plaatsgebrek op de inhoudspagina volgt hier het bijschrift bij de afbeel ding op de voorpagina (reproductie Canaletto, Alphen aid Rijn) Plattegrond van Vlissingen, ca. 1560, door Jacob van Deventer. De Stichting tot bevordering van de uitgave van plattegronden van Jacob van Deventer bracht in 1995 het Zeeuwse deel uit. Jacob van Deventer maakte in opdracht van Philips IIplattegronden van alle steden in de Spaanse Nederlanden in de jaren zestig van de 16de eeuw. In het Zeeuwse deel zijn 15 (smal)steden opgenomen, waaronder uiteraard Vlissingen. Het is mogelijk om de platte grond van Vlissingen afzonderlijk aan te schaffen. Samen met de bijbehorende overzichts kaart en beschrijving is deze fraaie afdruk te bestellen bij het Gemeentearchief Vlissingen voor de prijs van 29,50. 2 Den Spiegel, januari 1998

Den Spiegel | 1998 | | pagina 2