De Roenkel van Tjalling Visser na een zeer spectaculaire landing op het strand bij Dishoek in 1937. haar belangrijke relaties donateurs verwierf om een 2e-hands sportvliegtuig te kopen. Het streefbedrag was 4000.-. De Kon.Mij.De Schelde zou voor het onderhoud zorgen. In september 1937 kocht de ZVL in Engeland een Klemm L-26aIII sportvlieg tuig dat vanuit Cardiff werd overgevlogen door WZC-lid Tjalling Visser. Per 7 oktober 1937 kreeg het toestel de registratie PH- APA. Verzekerde waarde 3000.-. De WZC- zweefvliegers waren er content mee want ze konden hierdoor hoger worden opgesleept naar de zo fel begeerde thermiek en de motorvliegers konden nu ook meer oefenen. Het heeft maar een paar jaar geduurd. Toen in mei 1940 de oorlog uitbrak werd de PH- APA verstopt in een Middelburgs pakhuis en later in een garage te Domburg. Ondanks deze voorzorgen werd het toestel door de Duitsers in september 1940 gevonden en in beslaggenomen. De zweefvliegtuigen en het andere materiaal zijn ook verloren gegaan en na de oorlog moest de club weer opnieuw beginnen. Er was geen Vlissings vliegveld meer en het overgebleven groepje Walcherse zweefvliegers is toen, zoals eerder vermeld, gaan zweefvliegen bij de gastvrije West- Brabantse Aero Club(WBAC) op Woens- drecht. In 1970 werd de WZC opgenomen in een nieuw opgerichte zweefvliegclub, die onder de naam Vliegclub Midden-Zeeland (VMZ) een eigen lokatie kreeg op het nieuwe vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden. Met recht kan dus gezegd worden: De Zeeuwen overwonnen de bezwaren en vlie gen! Bronnen: Gemeentearchief Vlissingen Archief A.Ceelen/Eindhoven Archief Dr.S.S.Smeding/Zeeuwsche Vereni ging van Luchtvaart Archief Jan GoedbloedAValchersche Zweefvlieg Club Periodieken: Dag-week-maandbladen(1911-1940): Vlissingsche Courant De Vliegsport Het Vliegveld Vliegwereld Avia Vlieg-&Zweefsport. Literatuur: '70 jaar Marine Luchtvaart Dienst' Kaarten(1912-1938): Topografische Dienst/ Ministerie v. Waterstaat. 18 Den Spiegel, januari 1998

Den Spiegel | 1998 | | pagina 18