Oproep PC's voor het museum gezocht Vrijwilligers gezocht om rondleidingen te verzorgen Het museum krijgt vaak het verzoek om een rondleiding te verzorgen. Sinds kort zijn wij bezig dit te organiseren. (Deze organisatie is in handen van mevrouw Sandifort.) Vanaf volgend jaar wil het museum in samenwerking met de vriendenvereniging proberen rondleidingen aan te bieden Het is de bedoeling, dat de rondleiders (-sters) worden voorzien van informatie over het rondleiden van een groep. Bovendien zullen ze goed geïnformeerd worden over de museumcollectie. Het thema VOC zal als eerste worden uitgewerkt. Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw T. Sandifort. (Telefoon: 0118-470267) In verband met een geplande eerste oriënte rende bijeenkomst begin februari 1998 wordt u verzocht vóór 15 januari 1998 te reageren. De automatisering van de administratieve verwerking van het beheer van de col lectie heeft tot gevolg dat deze makkelijker ontsloten kan worden. Naast verwer king van allerlei gegevens voor identificatie is het ook voor het publiek mogelijk om meer kennis te nemen van de collectie. Een ander gevolg is dat de opgeslagen gegevens beter aangevuld en verwerkt kun nen worden. Hiervoor wordt geregeld de hulp ingeroepen van onder andere sta giaires. Het personeelsbestand neemt, zei het tijdelijk, zo weer toe. Het aantal com puters in het museum is echter te klein om tegelijkertijd als publieksterminal en beheerssysteem te kunnen fungeren. Binnen de begroting van de gemeente Vlissingen is geen ruimte voor een directe uitbreiding van het computerbestand. Ik zou u willen vragen ofu thuis (een) niet meer gebruikte computer(s) heeft welke u beschikbaar kunt stellen voor gebruik door het museum. Voorwaarde is dat het machines zijn die MS-DOS als aansturing hebben. Kunt u ons helpen, neem dan contact op met Dhr.D. Broers van het museum 0118) 41 24 98 Den Spiegel, januari 1998 25

Den Spiegel | 1998 | | pagina 25