Wegwijs in monumentenland Adri Meerman De landelijke Stichting Open Monumentendag is in 1990 gestart met het jaarlijks uitbrengen van informatieve uitgaven op het gebied van monumenten. Inmiddels hebben een 11-tal boekjes het licht gezien. Deze boekjes -prachtig vormgegeven, geïllustreerd en uitgebracht in een zeer handzaam formaat- bevatten informatie over de meest denkbare aspecten betreffende de monumenten. Met deze uitgaven in de hand (of binnenzak) wordt u wegwijs gemaakt in monumenten- land en zult u in de toekomst met een ande re blik door het land lopen, of dat nu in Vlissingen, Amsterdam of Delfzijl is. Deze boekjes zijn voor een bedrag van 5,— per stuk te verkrijgen in het Gemeente archief Vlissingen Informatiecentrum Stadsgeschiedenis, Hellebardierstraat 2. 1. Bouwstijlen herkennen, 1990 De belangrijkste bouwstijlen, van Ro maans tot Delftse School worden in deze uitgave helder uiteengezet. 2. Interieurstijlen, 1991 Een ontdekkingsreis naar de interieurs van met name woonhuizen. 3. Bouwgeschiedenis van monumenten, 1992 Een speurtocht naar de leeftijd van een gebouw aan de hand van kenmerken en materialen. 4. Variatie in monumenten, 1993. De veelheid en veelsoortigheid van mo numenten passeren de revue. 5. Monument in beeld, 1994 Deze uitgave handelt over beeldhouw kunst en dan vooral over beeldhouwwerk op en aan monumenten. 6. Archeologische monumenten, 1995. Over hunebedden, grafheuvels, vliedber gen en andere sporen uit het verleden. 7. Historische verdedigingswerken, 1995. Een overzicht vanaf de eerste stadsmu ren met kantelen tot en met de betonnen verdedigingswerken in de 20-ste eeuw. 8. Monumentale kerkgebouwen, 1996. De ontwikkeling van kerkelijke architec tuur en inrichtingselementen. 9. Industrieel erfgoed, 1996. Een monumentaal portret van bedrijvig Nederland. 10. Monumentale schoolgebouwen, 1997. Onderwijsopvattingen en hun bouwkun dige implicaties. 11. Historische boerderijen, 1997. Over bouwtradities en het gebruik van verschillende typen. 26 Den Spiegel, januari 1998

Den Spiegel | 1998 | | pagina 26