Lampsinshuis wordt Maritiem Museum! Intensive Care al het mogelijke doen alvo rens hij overleden werd verklaard. Het was toen tijd voor feest in Nederland. Koningin Wilhelmina had afstand gedaan van de troon en vervolgens werd haar doch ter Juliana ingehuldigd. De Nederlandse luchtmacht (bedoeld zal zijn de Marine. J.Br.) marcheerde langs en stopte voor het spelen van enkele marsen onder het balkon waar de pastoor en ik stonden. Later op de avond kwam een auto van de luchtmachtat taché en vier leden van de bemanning wer den naar een basis in de buurt van Den Haag overgebracht waar we 'steak and eggs' kregen. De rest van de bemanning bleef in het ziekenhuis en voegde zich de volgende morgen bij ons. Alvorens Vlissingen te verlaten had ik nog tijd een biertje te drinken in een café tegen over het ziekenhuis. Nooit heeft mij dat beter gesmaakt. Later in Den Haag begon mijn rug op te spe len, daarom zijn er nog foto's gemaakt in een Haags ziekenhuis. Weeromslag voel ik tegenwoordig via mijn rug aankomen. Met een C-47 zijn we naar Engeland terug gekeerd. f Billie E. Thornton was één van de vlie gers die in het koude water van de Westerschelde terecht kwam. Zoals vermeld in de vorige 'Spiegel' sprong dekknecht E.J. Klaassen overboord en redde het leven van Thornton. De heer Klaassen woont nog steeds in Vlissingen. J.W. Weug Tot grote vreugde van het bestuur van onze vereniging is in december van het afgelopen jaar door de gemeenteraad van Vlissingen de knoop over het Lampsinshuis doorgehakt en heeft men ingestemd met: de verwerving van de panden waaruit het complex bestaat. de verzelfstandiging van het nieuwe museum. de omvorming van het Stedelijk Museum tot het Maritiem Museum Zeeland te Vlissingen. de aanvaarding van het aanbod van de Stichting Maritieme Activiteiten de Ruijter om het geld nodig voor de aankoop van de panden ter beschikking te stellen. het verhogen van de gemeentelijke bijdrage van de jaarlijkse exploitatielasten met 240.000,- tot 600.000,-, terwijl de Stichting MAR een jaarlijkse garantiesubsidie vers trekt van maximaal 200.000,- op het mogelijke exploitatie tekort. Er moeten nog een aantal acties uitgewerkt worden. Daartoe is een stuurgroep ingesteld, die deze werkzaamheden gaat uitvoeren. Het zal duidelijk zijn dat er bijzondere samenwerkings overeenkomsten moeten worden gesloten tussen de gemeente Vlissingen, de Stichting MAR en de nieuw op te richten Stichting Maritiem Museum Zeeland, wat de werktitel is. De stuurgroep heeft vier werkgroepen ingesteld, die ieder hun aandacht richten op een bepaald facet van de te nemen acties. Zij vergaderen met een hoge frequentie, zodat het gestel de tijdspad gehaald kan worden. Het bestuur is verheugd dat de aanzet in 1994, gegeven door onze vereniging, tot dit resultaat heeft geleid. 18 Den Spiegel, april 1998

Den Spiegel | 1998 | | pagina 18