Tentoonstelling "Foto Dert Vlissingen - Drie generaties fotografie AcLri Meerman Dagelijks bevolken onderzoekers de studiezaal van het Gemeentearchief Vlissingen om een glimp op te vangen van het verleden. In diverse bronnen, zoals stads-, kerk- en verenigingsarchieven komt de geschiedenis in schriftelijke vorm weer tot leven. Ook de historische bibliotheek met haar rijke verzameling boeken, artikelen en kranten wordt hiervoor veelvuldig geraadpleegd. Overzicht van Boulevard de Ruyter vanaf het Keizersbolwerk, terwijl het luchtschip 'Hindenburg' overvliegt, 3 mei 1937. Foto Dert Omdat de mens in steeds sterkere mate visueel ingesteld raakt, is de Historisch- Topografïsche Atlas een bron geworden die meer en meer op de voorgrond treedt. Dit is een bron die dus echte beelden bevat uit het verleden in de vorm van bijvoorbeeld gravures, plattegronden, tekeningen, aqua rellen, film, video en vooralfoto's. Schrikbeeld De stad Vlissingen is in het verleden, mede door haar militair-strategische ligging aan de monding van de belangrijke Wester- schelde, regelmatig slachtoffer geworden van oorlogshandelingen in de vorm van beschietingen en bombardementen. Door een Engelse beschieting in 1809 is een belangrijk deel van de archieven verloren gegaan. Ook overstromingen en branden hebben hun tol geëist. Tijdens de februari- ramp van 1953 ging bijvoorbeeld driekwart van de negatievencollectie van de bekende Vlissingse fotohandel Dert verloren. Een waar schrikbeeld voor elke archivaris die op deze wijze een gedeelte van het historisch Den Spiegel, juli 1998 13

Den Spiegel | 1998 | | pagina 13