6 Bestuursmutaties: De vergadering gaat akkoord met de benoeming van de heer L.Speckens voor een volgende periode. 7 Activiteiten 98/99: Voorzitter vraagt of er belangstelling is voor een excursie naar bijvoorbeeld het Gronings Museum. Vanwege de afstand zal er dan een hotelovernachting bijkomen en dus zal de prijs hoger worden. Het bestuur gaat de mogelijkheden onderzoeken en komt na de zomer met een voorstel. De vergadering vraagt of er een lezingendag over de luchtvaart gehouden kan worden. Dit zal nader onderzocht worden. De voorjaarsexcursie in 1999 zal in Nederland plaatsvinden. Vrijwilligers. Anderhalfjaar geleden is de eerste oproep gedaan voor vrijwilligers en nu zijn er 4 a 5 mensen actief in het Archief en een grote groep(28) wordt in het museum opgeleid tot rondleider. De bedoeling is dat zij t.z.t. in het Lampsinshuis gaan rondleiden. 8 Ontwikkelingen Lampsinshuis: In de Stichting Maritiem Museum Zeeland is onze penningmeester,de heer Weug penning meester. Ons bestuur heeft onlangs een bespreking gehad met het MMZ, omdat wij nogal wat vragen hadden. Het is de bedoeling dat wij als 'Vrienden' op dezelfde wijze betrokken zullen blijven bij het nieuwe museum, zoals we dat al vanaf onze oprichting hebben gehad met het Stedelijk Museum. We zijn van mening dat we ook Vriendenvereniging blijven van het Archief. Het is de bedoeling het nieuwe museum in het jaar 2000 te openen. Mevrouw Van Nassau vraagt naar een museumwinkel, daar wordt al jaren over gesproken. Bij de meeste musea wordt daar ook veel winst mee gemaakt. Voorzitter antwoordt dat de Stichting MAR een maritieme winkel heeft op de boulevard. Het is de bedoeling dat die winkel verplaatst wordt naar het nieuwe museum. Onze vereni ging kan eventueel meewerken. 9 Wat verder ter tafel komt/Rondvraag: De heer Luteyn vraagt of professor Henderikx uit Veere zijn lezing over de V.O.C. ook voor de 'Vrienden' kan houden. Voorzitter zegt toe dit te onderzoeken. Mevrouw Punt vond het jammer dat de datum van de tweede excursie precies op de dag van het museumweekend viel. Het volgend jaar zullen we hier rekening meehouden. 10 Sluiting Voorzitter sluit de vergadering om 20.15 uur. Na een koffiepauze houdt de heer Ad Tramper, medewerker van het Gemeentearchief een boei ende lezing met als titel: 'Het kasteel van West-Souburg'. S.J. Postma E.J.M.Sauer-Van Hees voorzitter secretaris 20 Den Spiegel, juli 1998

Den Spiegel | 1998 | | pagina 20