Verslag van de Algemene ledenvergadering van de Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen, gehouden op 14 mei 1998 in het Gemeentearchief. Er waren 30 leden aanwezig en er was bericht van verhindering ontvangen van de leden mevr.Bloos en dhr. Ceelen. Aanwezig van het bestuur waren dhr.Postma (voorzitter), mevr.Sauer (secretaris), mevr.Landzaat, mevr.Plas, mevr.v.d.Sluis en dhr.Tramper. Afwezig met kennisgeving waren mevr.Wandel, dhr.Knegt, dhr.Meerman, dhr.Speckens, dhr.Weber en dhr.Weug. Opening: 1 Ieder wordt welkom geheten, vooral de heer Tramper die een lezing voor ons zal verzorgen. Een afvaardiging van het bestuur zal namens 'de Vrienden' aanwezig zijn bij de begrafenis van de zoon van onze penningmeester, dhr.Weug. 2 Het verslag van de Algemene ledenvergadering 1997 wordt goedgekeurd en ondertekend. 3 Ingekomen stukken: Dhr.Ceelen uit Eindhoven wijst op het belang van de luchtvaarthistorie in Zeeland en vraagt zich af of dit in de naam van het Lampsinsmuseum tot uiting kan komen. Dit voor stel zal aan de Stichting Maritiem Museum Zeeland worden doorgegeven. Ook dhr. Sauer vindt dat de luchtvaart een dusdanig belangrijke plaats innam, dat daar, omdat anders de kennis erover verloren gaat, aandacht aan moet worden geschonken 4 Jaarverslagen a. Penningmeester: Door familieomstandigheden heeft de penningmeester de kascontrole nog niet gereali seerd. De voorzitter stelt voor de stukken goed te keuren, onder voorbehoud dat de con trole op een later tijdstip zal plaatsvinden. De vergadering gaat hiermee akkoord. Op de volgende jaarvergadering zullen de financiële stukken definitief worden goedgekeurd. b. Secretaris: Gevraagd wordt, waarom nieuwe leden niet meer in 'Den Spiegel' worden genoemd. De voorzitter antwoordt dat dit om louter administratieve redenen niet meer wordt gedaan om zo te voorkomen dat de opsomming niet compleet is. De voorzitter is blij dat bij de georganiseerde activiteiten steeds zoveel leden aanwezig zijn; vaak meer dan 100. Dhr.den Broeder vraagt of er nog steeds een groei is in het ledental. Dit is inderdaad zo. Mevr.van Nassau vraagt of 'de Vrienden' nog steeds lid zijn van de overkoepelende Federatie van Vrienden van musea. Dit is inderdaad zo, maar vanwege de vaak grote af te leggen afstand worden niet alle vergaderingen bezocht. Het jaarverslag wordt vervolgens goedgekeurd en ondertekend. c. Redactie: De voorzitter bedankt de redactie van 'Den Spiegel' voor hun werk. Mevr.Van Nassau complimenteert in het bijzonder mevr.Plas. Het jaarverslag wordt vervolgens goedgekeurd en ondertekend. 5 Verslag Kascommisssie: a. Voor het verslag van de kascommissie zie punt 4a b. De heren Bollen en Tange zijn vanavond niet aanwezig, zij willen deze taak ook voor het komende jaar op zich nemen. Den Spiegel, juli 1998 19

Den Spiegel | 1998 | | pagina 19