Den Spiegel ^0DELBV3^ BEW. EX. 6'f Jaargang 17, nummer 2, april 1999 Den Spiegel is het tijdschrift van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en Gemeentearchief Vlissingen Redactie J. Hintzen, eindredacteur N.Ph.E. van den Elzen-Velleman A.B. Landzaat-De Jong E.J.M. Sauer-Van Hees A.C. Tramper A.H. Verdonk-Rodenhuis Sluitingsdatum kopij 19 mei 1999. Kopij die na sluitingsdatum wordt ingele verd wordt niet meer geplaatst of wordt in de volgende Spiegel gepubliceerd. Ingezonden stukken De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden stukken in te korten of niet te plaatsen op grond van de beschikbare plaat singsruimte. Opgave nieuwe leden Aan het secretariaat: Bellamypark 21 4381 CG Vlissingen Tel. 0118-412498 Bestuur S.J. Postma, voorzitter E.J.M. Sauer-Van Hees, secretaris J.W. Weug, penningmeester B. Knegt, bestuurslid A.B. Landzaat-De Jong, bestuurslid L. Speckens, bestuurslid J.C. Wandel, bestuurslid A.H. van Dijk, adviseur A. Meerman, adviseur W.I.M. Weber, adviseur ISSN: 0921-982X Vormgeving Druk Stadsdrukkerij de Vey Mestdagh, Vlissingen Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen Leden van de vereniging en inwonende huis genoten hebben gratis toegang tot het Stedelijk Museum Vlissingen, alle activitei ten van de vereniging en ontvangen automa tisch Den Spiegel. Lidmaatschap De contributie voor het lidmaatschap van de vereniging bedraagt minimaal 15,00 per kalenderjaar. Ook kan een hoger bedrag' naar keuze worden betaald. Elk bedrag bo ven de minimumcontributie komt geheel ten goede aan het aankoop- en restauratiefonds. Overmaking van de contributie kan geschie den op Postbank nr. 330198 of RABO-bank- rekening nr. 34.93.48.502, t.n.v. Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en Ge meentearchief Vlissingen. Voorpagina Het verenigingsgebouw 'Elim' van de afde ling Vlissingen van de Nationale Christelijke Geheelonthoudersvereniging, ca. 1902. In 1910 werd hier onder de naam 'Cosmo- politain' de eerste bioscoop van Vlissingen geopend. Twee jaar later liet eigenaar A.W. Smits het pand grondig verbouwen en kreeg het een nieuwe naam: 'Alham bra' Inhoud Van het bestuur, Sjouke Postma 2 De Bioscoop in Vlissingen, Adri Meerman 3 Bram Pihl, een autodidact schilder, een natuurtalent, Jan Hintzen 8 De slaande handt Gods, Ad Tramper 14 Ad Mets Jr., promotor van Vlissingen, Jules Braat 19 Museumnieuws 22 Algemene ledenvergadering 23 Den Spiegel, april 1999 1

Den Spiegel | 1999 | | pagina 3