Den Spiegel RPW. EX. Jaargang 17, nummer 4, oktober 1999 Den Spiegel is het tijdschrift van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen Redactie J. Hintzen, eindredacteur N.Ph.E. van den Elzen-Velleman A.B. Landzaat-De Jong E.J.M. Sauer-Van Hees A.C. Tramper A.H. Verdonk-Rodenhuis Sluitingsdatum kopij 10 november 1999. Kopij die na sluitingsdatum wordt ingele verd wordt niet meer geplaatst of wordt in de volgende Spiegel gepubliceerd. Ingezonden stukken De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden stukken in te korten of niet te plaatsen op grond van de beschikbare plaatsingsruimte Vormgeving Druk Stadsdrukkerij de Vey Mestdagh, Vlissingen Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen Leden van de vereniging en inwonende huisgenoten hebben gratis toegang tot het Stedelijk Museum Vlissingen, alle activi teiten van de vereniging en ontvangen automatisch Den Spiegel. Lidmaatschap De contributie voor het lidmaatschap van de vereniging bedraagt minimaal 15,00 per kalenderjaar. Ook kan een hoger bedrag naar keuze worden betaald. Elk bedrag boven de minimumcontributie komt geheel ten goede aan het aankoop- en restauratiefonds. Overmaking van de contributie kan geschieden op Postbank nr. 330198 of RABO-bankrekening nr. 34.93.48.502, t.n.v. Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Ge meentearchief Vlissingen. Opgave nieuwe leden Aan het secretariaat: Bellamypark 21 4381 CG Vlissingen Tel. 0118-412498 Bestuur S.J. Postma, voorzitter J.W. Weug, penningmeester B.J. Knegt, bestuurslid A.B. Landzaat-De Jong, bestuurslid L.A.C.M. Speckens, bestuurslid J.C. Wandel, bestuurslid A. Meerman, adviseur W.I.M. Weber, adviseur ISSN: 0921-982X Voorpagina De brandweerkazerne in de Van Dishoeckstraat na het bombardement van 20 augustus 1943 (foto Fey) Inhoud Van het bestuur, Sjouke Postma 2 Inleiding Aafke Verdonk-Rodenhuis 3 Jeugdherinneringen aan een bewogen zomeravond in oorlogstijd G.F.P. Palmkoeck 4 Fosfor in de Zaaihoek, A.H. van Dijk 10 Onderkomens voor de brandspuiten van de gemeente Vlissingen A.J. de Smit 13 Excursie Den Bosch, Leo Speckens 18 Algemene ledenvergadering 19 Museumnieuws Aafke Verdonk-Rodenhuis 21 In memoriam Nicolaas Veldhuis 23 Zonder schriftelijke toestemming van de redactie mag niets uit deze uitgave worden overgenomen. Den Spiegel, oktober 1999 1

Den Spiegel | 1999 | | pagina 3