November en december 1900 Yüjjiniei Hotel Zeeland bij het station werd op 7 augustus 1900 vereerd met een bezoek van koning Leopold II van België, (prentbriefkaartencollectie Gemeentearchief Vlissingen) Prins en Prinses Heinrich van Pruisen Ook toekomstige bezoeken werden ver meld: 1 september 1900: 'Prins en Prinses Heinrich van Pruisen worden Zondagmorgen met den sneltrein van 10.20 uur alhier verwacht. Zij zullen de reis naar Engeland per dagboot 'Willem Prins van Oranje'voortzetten.' Nu, 100 jaar later, is dit alles vergane glo rie. Vlissingen is niet langer een schakel in het internationale personenvervoer en voor een vakantieverblijf van koninklijke gasten is Walcheren niet meer in. Else Sauer-Van Hees Uit de artikelen die ik vond in de Vlissingsche Courant van november en december 1900, blijkt, dat er niet veel veranderd is in de keuze van onderwerpen, vergeleken met de krant van vandaag. Er is dus NIETS NIEUWS ONDER DE ZON: Rusland 'Uit Petersburg komt het bericht dat men van plan is een regentschap in te stellen totdat de Czaar hersteld is. Zondagrust bij de Post 'De firma T.C.B. ten Hagen in den Haag heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin zij verklaart met verwondering te hebben kennis genomen van het besluit van minister Lely om de gedeeltelijke Zondagsrust bij de Post te handhaven. Breedvoerig toont de firma aan, welke nadeelen daaruit voortspruiten voor handel en nijverheid en zij doet nog maals een beroep op de Kamer, om bij den Den Spiegel, januari 2000 25

Den Spiegel | 2000 | | pagina 27