minister te willen aandringen op spoedige intrekking van het voor weekbladen, en inzonderheid voor vakbladen, doodende besluit.' Kerk en Schoolnieuws 'Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdacte aan de openbare school te Schoondijke, op eene jaarwedde van 600,-, heeft zich geen enkele sollicitant aange meld en zal aan den Raad voorgesteld wor den de jaarwedde te verhoogen tot 700,-.' Rechtszaken 'De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens openbare dronken schap: L.L. tot 2 dagen en C.v.K. tot 3 weken hechtenis. Beiden wonen alhier.' De koe bij de horens gevat 'Om aan het mishandelen van cadetten op de cadettenschool te Alkmaar een einde te maken heeft het bestuur dezer inrichting besloten de cadetten, die zich mochten schuldig maken aan plagerijen jegens nieuw aangekomen cadetten, gepaard met handtastelijkheden, die lichamelijk letsel veroorzaken, voor verwijdering van de school moeten voorgedragen worden en voorts dat ooggetuigen van een ander ver blijfjaar, die zulks niet verhinderen, even eens aan zware bestraffing blootstaan. Zulk een maatregel flink toegepast, moet wel helpen om aan het geheel in onzen tijd niet passende zogenaamde 'ontgroenen' een einde te maken. Taalles 'Marietje, haar Fransche thema's maken de: "Is het nu le coeur of la coeur, mama?" De naaister, die ook in de kamer zit: 'Het is likeur, jonge juffrouw'.' Erven 'Van verschillende zijden vraagt men ons, zegt de Avondpost, of de jeugdige Smelt, die te Utrecht eene oude dame vermoord de, welke dame hem bij testamentaire beschikking een legaat van 10.000, had besproken, dat geld nu toch erft? Stellig niet. Art. 959 B.W. spreekt in deze zoo duidelijk mogelijk: Hij, die veroordeeld is omdat hij den erflater heeft omge bracht, zal uit den uitersten wil geen voor deel kunnen genieten.' Vee-uitvoer naar België 'Ondanks de belemmerende bepalingen van invoer, is in October tusschen Nederland en België een levendige handel gedreven in slacht- en fokvee en bedroeg het aantal ingevoerde runderen ruim dui zend stuks meer dan in September en tweeduizend meer dan in Augustus jl. De geheele invoer bedroeg 7407 stuks, waar voor de som van 135,376 francs aan invoerrechten werd betaald, zijnde gemid deld ruim 13,5 francs per koe. De geheele invoer in de eerste 10 maanden bedroeg 52,567 stuks. Deze runderen kwamen bij na alle uit Nederland en daarvoor werd door onze veehandelaars de som van 965,263 fr. aan invoerrechten betaald. In verband met het feit dat de Belgische autoriteiten weder verschillende malen de grenzen voor den invoer van Nederl. vee hebben gesloten is door tusschenkomst van den min. van Waterstaat aan de spoorwegmaatschappijen aangeschreven zich met groote stiptheid te houden aan de voorschriften betreffende het vorderen van een gezondheidscertificaat bij het ten vervoer aannemen van naar België bestemd rundvee. Daarnaast acht de minister van binnenlandsche zaken een uiterst streng veterinair toezicht op de veemarkten dringend nodig. Mist 'De mist heeft Zondag en Maandag en ook gedeeltelijk Dinsdag nog, den stoomboot- dienst op de Westerschelde lelijke parten gespeeld. De Zondagmiddag 3.30 van Vlissingen naar Neuzen vertrokken boot 'Zuid Beve land' kon de haven aldaar eerst Dinsdag morgen verlaten, terwijl de eerste boot Maandagmorgen uit Vlissingen derwaarts vertrokken, eveneens in de haven bleef liggen. Ook de dienst op Breskens onder vond belangrijke vertraging. Vooral met de Kerstdagen was deze gedwongen sta king voor zeer velen een groote teleurstel ling.' 26 Den Spiegel, januari 2000

Den Spiegel | 2000 | | pagina 28