Den Spiegel Jaargang 18, nummer 1, januari 2000 Den Spiegel is het tijdschrift van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen EBJBüOty BEW. EX. MpDELB^S Redactie J. Hintzen, eindredacteur. N.Ph.E. van den Elzen-Veile1 A.B. Landzaat-De Jong E.J.M. Sauer-Van Hees A.C. Tramper A.H. Verdonk-Rodenhuis Sluitingsdatum kopij 16 februari 2000. Kopij die na sluitingsdatum wordt ingele verd wordt niet meer geplaatst of wordt in de volgende Spiegel gepubliceerd. Ingezonden stukken De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden stukken in te korten of niet te plaatsen op grond van de beschikbare plaatsingsruimte. Vormgeving Druk Stadsdrukkerij de Vey Mestdagh, Vlissingen fave nieuwe leden in het secretariaat: Bellamypark 21 4381 CG Vlissingen Tel. 0118-412498 Bestuur S.J. Postma, voorzitter J.W. Weug, penningmeester B.J. Knegt, bestuurslid A.B. Landzaat-De Jong, bestuurslid L.A.C.M. Speckens, bestuurslid J.C. Wandel, bestuurslid A. Meerman, adviseur W.I.M. Weber, adviseur ISSN: 0921-982X Voorpagina De mailboot Prinses Marie van de Stoom vaartmaatschappij Zeeland die de dienst onderhoudt in 1900 tussen Vlissingen en Queenborough (Particuliere collectie) Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen Leden van de vereniging en inwonende huisgenoten hebben gratis toegang tot het Stedelijk Museum Vlissingen, alle activi teiten van de vereniging en ontvangen automatisch Den Spiegel. Lidmaatschap De contributie voor het lidmaatschap van de vereniging bedraagt minimaal 15,00 per kalenderjaar. Ook kan een hoger bedrag naar keuze worden betaald. Elk bedrag boven de minimumcontributie komt geheel ten goede aan het aankoop- en restauratiefonds. Overmaking van de contributie kan geschieden op Postbank nr. 330198 of RABO-bankrekening nr. 34.93.48.502, t.n.v. Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Ge meentearchief Vlissingen. Inhoud Van het bestuur, Sjouke Postma Een nieuw kruispunt des levens, Aafke Verdonk-Rodenhuis Dorpen en steden op Walcheren voor circa 1300, Prof. dr. P.A. Henderikx 'De wind blaast waarheen hij wil': het vertrek van Karei V in 1556, Ad Tramper De Vlissingsche Courant in het jaar 1900, Jan Hintzen, Aafke Ver donk-Rodenhuis, Akke Landzaat-de Jong, Nina van den Elzen-Vellenian, Else Sauer-Van Hees Museumnieuws, Aafke Verdonk-Rodenhuis 12 19 27 Zonder schriftelijke toestemming van de redactie mag niets uit deze uitgave worden overgenomen. Den Spiegel, januari 2000 1

Den Spiegel | 2000 | | pagina 3