Van het bestuur Sjouke Postma In dit eerste nummer van het jaar 2000 is het bijzonder prettig te kunnen vermel den dat de vereniging nog steeds groeien de is. In de loop van het jaar, misschien al vrij snel, hopen we ons zeshonderdste lid in te kunnen schrijven. Een mooi begin van de nieuwe eeuw! We zullen dit dan ook niet ongemerkt voorbij laten gaan. Tijdens één van de laatste activiteiten van de vereniging in het museum, afgelopen november, heb ik aangegeven, dat er bij alles wat we organiseren een grote be langstelling bestaat. Het bestuur vindt het wel jammer soms leden te moeten teleurstellen bij activiteiten, omdat dan de benodigde ruimte ontbreekt. Dit was onder andere ook weer het geval bij de lezing van prof. dr. Henderikx in het archief. Daar is plaats voor ongeveer zestig personen. Over een aantal jaren is dit ongemak ver holpen, als het Maritiem Museum gereed is en we daar bijeenkomsten kunnen hou den. In november hebben we afscheid genomen van oud-burgemeester Van der Doef als beschermheer van de vereniging. Het be stuur heeft hem toen het erelidmaatschap van de vereniging aangeboden. Dit is een unicum binnen de vereniging: alleen bur gemeester Westerhout is eerder erelid van de Vrienden geweest. Op diezelfde zondagmiddag hebben we de nieuwe burgemeester van Vlissingen, mevrouw A. van Dok-Van Weele, aan de leden voorgesteld als beschermvrouwe van de vereniging. Na de burgemeesters Westerhout en Van der Doef wilde zij deze traditie graag voortzetten. In deze Spiegel treft u twee uitnodigingen aan voor activiteiten. De eerste betreft de jaarlijkse excursie. In april bezoeken we Lille. Het belooft weer een prachtige reis te worden met een hoog cultureel gehalte. De tweede uitnodiging is voor een extra ledenvergadering. Op die vergadering wil len we afscheid nemen van onze penning meester, de heer Weug, die dan twaalf jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur en reglementair moet aftreden. Inmiddels zijn we er in geslaagd een nieu we penningmeester te vinden. De heer M. van den Elzen, die jarenlang bij een bank heeft gewerkt en dus ruime ervaring heeft op financieel gebied, zal ons bestuur komen versterken. Ook hebben we een secretaris gevonden, de heer C. Frangoys die al enkele be stuursvergaderingen heeft bijgewoond en als 'waarnemend' secretaris fungeert. Beide heren willen we op de ledenverga dering aan u voorstellen en we willen u dan vragen hen als bestuurslid te benoe men. Binnen het bestuur leeft de gedachte om in het voorjaar een lezingendag te organi seren, zoals die in het verleden ook een aantal keren heeft plaatsgevonden. Hier omtrent krijgt u nog nader bericht. Terugkijkend op het jaar 1999 kan ik zon der meer stellen dat het een goed vereni gingsjaar is geweest. Een nieuwe redactie voor Den Spiegel is gevonden en de redac tieleden werken met veel elan aan ons verenigingsblad. Voorop staat ook bij hen gelukkig de kwaliteit! Er zijn verschillende activiteiten gehou den, waarbij we veel belangstelling van de leden kregen. Rest mij nog u allen een goede jaarwisse ling te wensen en veel voorspoed in het nieuwe millenniumjaar 2000, zeker op cultureel gebied. 2 Den Spiegel, januari 2000

Den Spiegel | 2000 | | pagina 4