Museumnieuivs Oudheidkamer Aldegonde Aafke Verdonk-Rodenhuis Expositie In het museum is nog tot en met 9 januari 2000 de tentoonstelling Landschap in Beeld te zien. In het kader van het honderdjarig bestaan van Staatsbosbeheer is deze expositie in gericht. Twaalf kunstenaars bezochten een natuurgebied in hun provincie. Ze lieten de omgeving op zich inwerken en verwerk ten hun indrukken in een ets, litho, hout snede of zeefdruk. Voor Zeeland werd de Vlissingse kunste naar Hans Bommeljé benaderd. Hij heeft zich laten inspireren door De Vlaamse Kreek in Zeeuws-VIaanderen en het schor van Waarde op Zuid-Beveland. Lampsinshuis Rijksgebouwendienst heeft samen met de stichting Maritiem Museum Zeeland ver gunningen aangevraagd die nodig zijn om met sloop- en bouwactiviteiten te kunnen beginnen. Hopelijk zullen deze vergunnin gen ook binnen afzienbare tijd worden afgegeven. De panden Nieuwendijk 11 en 15 (Lampsinshuis en VW gebouwen) worden gerestaureerd. Het tussenliggende pand zal worden vervangen door nieuwbouw. Waarschijnlijk zal in de volgende Spiegel meer hierover gepubliceerd worden. De tuin van het complex zal een eigen functie krijgen. De tuinarchitect Govert Visser heeft opdracht gekregen een ont werp te maken voor een tuin die het com plex extra aantrekkingskracht kan geven, een tuin als een soort 'buitenzaal'. Museum en internet Alle voorwerpen die het museum bezit, zul len ook in de toekomst niet kunnen wor den getoond. Er wordt nu hard gewerkt om de collectie te inventariseren en deze gegevens in te voeren in een computerbestand. Gezocht wordt naar een software programma waarbij ook afbeeldingen van de voorwer pen via een computer gekoppeld worden. Uiteindelijk zullen dan zowel via internet als via informatiezuilen in de hal van het nieuwe museum alle voorwerpen van de museumcollectie op computerscherm te zien zijn. Zo kan de bezoeker ook de niet tentoonge stelde collectie zien. In het kader van de keizer Karei V herden king, organiseert Oudheidkamer Alde gonde een tweetal keizer Karei-lezingen in het Bolwerk tegenover winkelcentrum Papegaaienburg te West-Souburg. Aan vang 20.00 uur, toegang vrij. Woensdag 2 februari 2000 Drs. Jacqueline Kerkhoff, hoofd presenta tie en communicatie van het museum Catharijne Convent te Utrecht: De reis van Maria van Hongarije en keizer Karei V van kasteel Souburg naar Spanje (1556) Woensdag 1 maart 2000 Drs. T.J. Hoekstra van het Archeologisch en Bouwhistorisch Centrum van de Stad Utrecht: De komst van Karei V en de bouw van kasteel Vredenburg in Utrecht. Den Spiegel, januari 2000 27

Den Spiegel | 2000 | | pagina 29