De jaarvergadering wordt niet net als in vorige jaren in mei gehouden omdat er twee bestuursfuncties wisselen. Me vrouw Sauer heeft reeds in juni 1999 als secretaris afscheid van de vereniging genomen en deze functie is sindsdien door de heer Francoijs waargenomen. De penningmeester, de heer Weug, moet dit jaar aftreden, omdat hij twaalf jaar bestuurslid geweest is en derhalve vol gens de statuten van de vereniging niet meer herkozen mag worden. Omdat een boekjaar altijd een volledig jaar betreft, is het logisch dat het penningmeester schap per 1 januari overgedragen wordt. Daarom moet de algemene ledenverga dering de benoeming van de twee nieu we bestuursleden zo spoedig mogelijk bekrachtigen, zodat het bestuur weer met mandaat verder kan functioneren. 2. Verslag Algemene Ledenvergadering 1999 (zie Den Spiegel oktober 1999). Dit verslag wordt goedgekeurd. De voorzitter meldt naar aanleiding van een gestelde vraag betreffende de beschermheer/vrouwe, dat mevrouw Van Dok-Van Weele bereid gevonden is om beschermvrouwe van de vereniging te worden. Op een bijeenkomst is zij benoemd tot beschermvrouwe en de heer Van der Doef werd benoemd tot erelid van de vereniging. 3a. Ingekomen stukken: geen. 3b. Jaarverslag penningmeester. De kascontrolecommissie heeft de stuk ken goedgekeurd. Op 31 december 1999 was er 6.236,94 in kas. Naar aanleiding van het jaarverslag wordt opgemerkt, dat de kosten van Den Spiegel een steeds groter beslag leggen op het budget van de vereniging. In de bestuursvergaderingen is reeds een aanvang genomen om te bekijken hoe de financiële positie van de vereni ging gezond kan blijven en eventueel verbeterd kan worden. Momenteel wordt op het vermogen ingeteerd. De kascontrolecommissie, de heer Bollen en mevrouw Ouwehand, heeft een finan ciële controle en diverse steekproeven uitgevoerd. Geconcludeerd wordt, dat de boekhouding correct is. Aan de pen ningmeester wordt decharge verleend. De heer Bollen is aftredend uit de kas controlecommissie. De nieuwe kascon trolecommissie bestaat uit de dames Ouwehand, Punt en Cornelis-Werner. 3c. Jaarverslag secretaris. Het ledental bedroeg op 31 december 1999: 577. De voorzitter geeft aan, dat er naar ge streefd wordt om dit jaar de 600-grens te passeren. Naar aanleiding van het verslag meldt de voorzitter, dat de excursies en de le zingen wederom een groot succes wa ren. Het kanonschieten tijdens de Open Monumentendag werd helaas matig bezocht. 3d. Jaarverslag Den Spiegel. In 1999 zijn er vier nummers van Den Spiegel verschenen. De redactie heeft tien maal vergaderd. In de themanum mers wordt geprobeerd om naast het verenigingsnieuws drie artikelen te plaatsen. Ook wordt geprobeerd om in te spelen op toekomstige ontwikkelin gen. 4. Bestuursmutaties. Dit jaar zijn de bestuursleden mevrouw Wandel en de heer Postma aftredend en weer herkiesbaar. Unaniem worden deze bestuursleden herkozen. De heer Van den Elzen wordt voorge dragen als penningmeester van de ver eniging en de heer Francoijs als secreta ris. Na een korte introductie aan de vergadering worden ook deze heren unaniem gekozen. 5. Rondvraag. Gezien de financiële situatie van de ver eniging wordt voorgesteld om de prijs van losse nummers van Den Spiegel te verhogen van 3,naar 6, Ook wordt voorgesteld om de contribu tie met een klein bedrag te verhogen. Beide voorstellen worden zo spoedig mogelijk op de bestuursagenda geplaatst. Er wordt opgemerkt, dat het ook moge lijk is om levenslid te worden 500, Gevraagd wordt wat er gedaan wordt als er voldoende geld in kas is. De heer Weug antwoordt, dat in de statuten van de vereniging staat, dat dit geld dan bestemd is voor aankopen ten gunste van het museum. 22 Den Spiegel, april 2000

Den Spiegel | 2000 | | pagina 24