Museumnieuws 6. Aftreden van de heer Weug als penning meester. De voorzitter houdt een toespraak, waarin hij de verdiensten van de heer Weug voor de vereniging nader belicht. Namens het bestuur en de leden van de vereniging wordt de heer Weug bedankt voor de grote betrokkenheid bij de ver eniging. Omdat het statutair gezien niet moge lijk is om langer dan twaalf jaar een bestuursfunctie te bekleden en om gebruik te kunnen blijven maken van de kennis en het inzicht van de heer Weug, wordt hem gevraagd om adviseur van het bestuur te worden. De heer Weug geeft te kennen, dat hij dit graag zal doen. De heer Postma overhandigt de heer Weug een plant en een plantenbon. Vervolgens bedankt de heer Weug de leden van de vereniging en laat de laat ste twaalf jaar de revue passeren. 7. Sluiting. Na de pauze houdt de heer Den Broeder een zeer interessante lezing over 'Rem brandt en de Bijbel'. S.J. Postma, voorzitter C.J. Francoijs, secretaris Aafke Verdonk-Rodenhuis Tot en met 8 april 2000 is in het museum de op 20 februari geopende tentoonstelling 'Gerard Jacobs en zijn Jacobsjes' te zien. Een boeiende tentoonstelling die veel Vlissingers en ook niet Vlissingers erg aanspreekt. In dit nummer van Den Spiegel heeft u onder andere kennis kun nen nemen van het leven en werk van deze Gerard Jacobs en zijn leerlingen. De tentoonstelling die nog steeds te zien is de 'Schatten uit de Schelde', over het rui men van wrakken in de Westerschelde. Deze expositie wordt steeds aangepast en uitgebreid met nieuwe interessante vond sten. Ook de informatieve expositie over het nieuwe museum, het Lampsinshuis is nog te bekijken. Dan zijn er enkele nieuwe aanwinsten die leuk zijn om te vermelden: - een ets van twee hoogaarsen aan de kade van de Vissershaven van Vlissin- gen, Vissersschepen te Vlissingen, door J.B.A. Lohman. Het werk is een schen king. - Bierfles van brouwerij Cuykens Lier. Het gaat hier om een fles met in reliëf het wapen van deze Belgische brouwerij. Voor zover bekend is er in Belgie nog maar één exemplaar. De fles maakt deel uit van het materiaal dat bij het bergen van de wrakken uit de Schelde boven water wordt gebracht. Sinds 1926 beschikte het Stedelijk Mu seum Vlissingen over een admiraliteits portret van Michiel de Ruyter. Het portret is een kopie van het origineel van Ferdi nand Bol en het is gemaakt door N. Piene- man. De eigenaar van het portret is het muse um Simon van Geyn in Dordrecht. Dit museum is vorig jaar na een opknapbeurt opnieuw ingericht. Het museumbestuur wilde dat een deel weer in oorspronkelijke staat werd ingericht. Hierbij hoort het por tret van De Ruyter, zodat dit nu terug is naar Dordrecht. Activiteiten Elke eerste en derde zondag van de maand worden er in het museum gratis rondlei dingen verzorgd door zeer enthousiaste vrijwilligers. Dan tot slot een bericht dat aangeeft dat voorjaar en zomer weer voor de deur staan: vanaf 1 april is Fort Rammekens weer voor het publiek geopend. Den Spiegel, april 2000 23

Den Spiegel | 2000 | | pagina 25