Den Spiegel Jaargang 18, nummer 2, april 2000 Den Spiegel is het tijdschrift van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen BEW. EX. i^pDELBO^ V\ Redactie J. Hintzen, eindredacteur N.Ph.E. van den Elzen-VellemaiT A.B. Landzaat-De Jong E.J.M. Sauer-Van Hees A.C. Tramper A.H. Verdonk-Rodenhuis Redactieadres Breewaterstraat 8b, 4381 JX Vlissingen ISSN: 0921-982X Sluitingsdatum kopij 17 mei 2000. Kopij die na sluitingsdatum wordt ingele verd wordt niet meer geplaatst of wordt in de volgende Spiegel gepubliceerd. Ingezonden stukken De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden stukken in te korten of niet te plaatsen op grond van de beschikbare plaatsingsruimte. Vormgeving Druk Stadsdrukkerij de Vey Mestdagh, Vlissingen Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Vlissingen Leden van de vereniging en inwonende huisgenoten hebben gratis toegang tot het Stedelijk Museum Vlissingen, alle activi teiten van de vereniging en ontvangen automatisch Den Spiegel. De contributie voor het lidmaatschap van de vereniging bedraagt minimaal 15,00 per kalenderjaar. Ook kan een hoger bedrag naar keuze worden betaald. Elk bedrag boven de minimumcontributie komt geheel ten goede aan het aankoop- en restauratiefonds. Overmaking van de contributie kan geschieden op Postbank nr. 330198 of RABO-bankrekening nr. 34.93.48.502, Vereniging lijk Museum rchief Vlissingen. Vrienden van het en het Gemeente- Opgave nieuwe leden Aan het secretariaat: Paauwenburgweg 46, 4384 JE Vlissingen, tel. 0118-461034 Bestuur S.J. Postma, voorzitter C.J. Francoijs, secretaris M.M. J.M. van den Elzen, penningmeester B. J. Knegt, bestuurslid A.B. Landzaat-De Jong, bestuurslid L. A.C.M. Speckens, bestuurslid J.C. Wandel, bestuurslid A. Meerman, adviseur W.I.M. Weber, adviseur J. W. Weug, adviseur Voorpagina C. van der Burght: Portret, potloodtekening 1947 (Particuliere collectie) Inhoud Van het bestuur, S.J.Postma 2 Kunst en Vlissingen, Aafke Verdonk-Rodenhuis 3 Gerard Jacobs en zijn Jacobsjes, Drs. Wilbert Weber 4 Frans Maas, kunst is emotie, Jan Hintzen 10 Een incompleet Boumeestertableau, Dr. J.H. van den Berge 15 Het Informatiecentrum Stadsgeschiedenis en de digitalisering, Adri Meerman 20 Algemene ledenvergadering, C.J. Francoijs 21 Museumnieuws, Aafke Verdonk-Rodenhuis 23 Zonder schriftelijke toestemming van de redactie mag niets uit deze uitgave worden overgenomen. Den Spiegel, april 2000 1

Den Spiegel | 2000 | | pagina 3