Van het bestuur S.J. Postma Op de algemene ledenvergadering, die gehouden werd op 12 februari j.l., hebben we afscheid genomen van de heer Weug als penningmeester van de vereniging. De heer Weug is 12 jaar penningmeester van de vereniging geweest en daarom moest hij statutair aftreden. Hij heeft veel bete kend voor de vereniging, vaak op de ach tergrond. De laatste jaren is hij vooral druk geweest bij de plannen voor de reali satie van het maritiem museum. Vanwege zijn grote bestuurservaring heeft het bestuur hem gevraagd adviseur van de vereniging te worden en gelukkig heeft de heer Weug daarin toegestemd. We zijn blij dat iemand die van de gemeente Vlis- singen het millenniumcadeau kreeg voor zijn verdiensten in het vrijwilligerswerk en die de cultuurprijs 2000 van diezelfde gemeente kreeg voor zijn grote inzet en betekenis voor de cultuur in onze stad, zich wil blijven inzetten voor onze vereni ging! We hopen nog lang gebruik te kun nen maken van zijn adviezen en wijze raad! Op diezelfde middag werden de heren Francoijs en Van den Elzen respectieve lijk als secretaris en als penningmeester door de leden benoemd. Mevrouw Wandel en de voorzitter waren aftredend maar herkiesbaar en ook zij kunnen weer een aantal jaren door! De heer Den Broeder hield na de leden vergadering een geanimeerde lezing met als onderwerp Rembrandt en de Bijbel. Hij toonde prachtige dia's van werken van Rembrandt en gaf zo een aardig beeld van diens schilderkunst. De excursies naar Lille in april zijn wel erg snel volgeboekt. Er moest na enige weken al een reservelijst van deelnemers aangelegd worden. Enerzijds is het jammer mensen te moeten teleurstellen, ander zijds geeft het wel aan hoe populair de excursies inmiddels zijn. Op onze laatste bestuursvergadering heb ben we afgesproken dat wij de organisatie van de monumentendag in september weer op ons nemen in samenwerking met de archivaris, de heer Meerman. Het landelijke thema van die dag is Water en voor Vlissingen liggen hier zeker moge lijkheden! Het bestuur maakt zich zorgen over de fi nanciering van Den Spiegel. De drukkos ten stijgen jaarlijks en daardoor drukt ons blad wel erg op de jaarlijkse inkomsten. Het bestuur gaat samen met de redactie bekijken hoe we in de toekomst verder moeten met ons verenigingsblad. Op de jaarvergadering werden hieromtrent reeds enkele suggesties gedaan! Voorop staat bij ons wel, dat Den Spiegel kwalitatief goed moet blijven. 2 Den Spiegel, april 2000

Den Spiegel | 2000 | | pagina 4