Museumnieuivs Aafke Verdonk- Rodenhuis Vanaf de eerste helft van juni is in het Stedelijk Museum Vlissingen de tentoon stelling 'Verdwenen maar niet vergeten', te zien. Door middel van foto's, schilderij en, modellen en andere objecten wordt een beeld gegeven van Vlissingen zoals het ooit was. (afbeelding 1 en 2) In de negentiende en twintigste eeuw is het stadsbeeld van Vlissingen behoorlijk ver anderd. De stadshavens werden voor de steeds groter wordende schepen te klein. Zij werden gedempt. Buiten de stad wer den nieuwe, grotere havens aangelegd en aan de havens kwamen grote nieuwe be drijven. Kleine werijes en aanverwante bedrijfjes verdwenen met de havens uit de stad. De Koninklijke Maatschappij de Schelde breidde zich uit rond de Dokhaven. Hier voor werden delen van de stad afgebroken. Ook toeristische elementen zijn veran derd, de verbinding met Engeland, in de negentiende eeuw begonnen bij de Stoom vaartmaatschappij Zeeland werd in de twintigste eeuw onderhouden door moder ne schepen van de Olau-Line. Kortom, een expositie die terugblikt en een wat nostalgisch beeld geeft van hoe Vlissingen ooit was: de goede oude tijd? Bij de tentoonstelling is een uitgebreide zaal- brief beschikbaar. Het Lampsinshuis Vanaf december 1997, het moment dat de gemeenteraad van Vlissingen besloot struc tureel extra geld vrij te maken om het hui dige Stedelijk Museum Vlissingen om te vormen tot een Zeeuws Maritiem Museum in het Lampsinshuiscomplex, is er heel wat gebeurd. We hebben daarover al in vorige Spiegels bericht. Afbeelding 1 P. Mos, Kaaskade, olieverf op doek 1890 (collectie Stedelijk Museum Vlissingen) Den Spiegel, juli 2000 17

Den Spiegel | 2000 | | pagina 19